Köpek Sahiplendirme

Erol Mütercimleri kınayan MEB, yasal süreç başlattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erol Mütercimleri kınayan MEB, yasal süreç başlattı
Abone ol
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri dolayısıyla Erol Mütercimler hakkında gerekli yasal süreci başlattıklarını bildirdi.

Katıldığı bir televizyon programda imam hatip mezunlarını küstah sözlerle hedef alan Erol Mütercimler’e tepkiler gelmeye devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, yaptığı açıklamada, Mütercimler hakkında gerekli yasal süreci başlattıklarını bildirdi.

Yılmaz, 3 Mart 1924'te Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen Tevhid-i Tedrisat Kanunu'nun 4. maddesi gereğince açılan ve yaklaşık yüz yıldır Türkiye eğitim sisteminde özgün tasarımıyla gelişerek uluslararası düzeyde kabul gören imam hatip okullarına ve mezunlarına kamuoyu önünde iftira ve hakaretlerde bulunan Erol Mütercimler’i şiddetle kınadığını belirtti.

Yılmaz, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi okul türleri içerisinde, bir devlet kurumu olarak faaliyetlerini yürüten imam hatip okulları üzerinden halkımızın benimsediği dini değerleri alenen aşağılama, kamu barışını bozmaya teşebbüs, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmesi nedeniyle söz konusu şahıs hakkında yasal işlemler ve hukuki süreç başlatılmıştır.” (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Cumhurbaşkanlığından Ayasofya Camii için temyiz başvurusu iddialarına açıklamaÖnceki Haber

Cumhurbaşkanlığından Ayasofya Camii için...

Batman Üniversitesinde uzaktan eğitim kararıSonraki Haber

Batman Üniversitesinde uzaktan eğitim ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar