ücretli reklam

Ermenistanın saldırıları Vanda telin edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ermenistanın saldırıları Vanda telin edildi
Abone ol
​Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısı Genç Memur-Sen Van İl Teşkilatı tarafından düzenlenen basın açıklaması ile tel'in edildi.

Memur-Sen Van İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen basın açıklamasını okuyan Genç Memur Sen Van İl Teşkilat Başkanı, Cem Keskiner, Ermenistan'ın saldırılarına karşı herkesin sesini yükseltmesi ve tavır takınması gerektiğini belirtti.

Keskiner, “Bütün diplomatik ilişkilerin ötesinde derin bir bağ ile birbirlerine 'kardeş' diyen Türkiye ve Azerbaycan dostluğunun boyutu telaffuzu ile vakidir. 2 devlet ve tek millet olmanın tarihsel şuuru gün geçtikçe daha fazla anlam kazanmakta ve pekişmektedir. Bu kardeşlik hiç şüphesiz tarihte devletler arasında ortaya konulan en samimi ve en kadim dostluk olarak; diplomasinin devletlerin dostları yoktur, çıkarları vardır" teamülüne de meydan okumaktadır.” dedi.

“Dünya 3 maymunu oynamaktadır”

Keskiner, “Kardeş ülke Azerbaycan’da son zamanlarda yaşanan hadiseler kamuoyunun malumudur. Zira bu hadisenin bugünün meselesi olmadığını ve tarihe geçmiş kara bir leke olarak günümüze kadar geldiğini bütün dünya bilmektedir. Ermenistan 30 sene önce uluslararası hukuku hiçe sayarak, Azerbaycan toprağı olan Karabağ'ı işgal etmiş ve bu işgal esnasında hiçbir ahlaki kural tanımayan saldırganlığı ile adeta bir katliam gerçekleştirmiştir. Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birini işgal eden ve milyonlarca insanı yurtlarından ederek, başta Hocalı ‘da yaptığı soykırımı ile insanlık suçu işleyen Ermenistan'ın tescilli bir saldırgan olduğunu biliyoruz. Ancak ne acıdır ki bütün dünya devletlerinin söz konusu "biz" olunca ortaya koyduğu "üç maymun" u oynama tavrı yine değişmemiş ve Azerbaycan'ın haklı mücadelesi her koşulda uluslararası camiada örselenmiştir.” ifadelerini kullandı.

“Azerbaycan’ın yanında olmak boynumuzun borcudur”

Uluslararası camianın Azerbaycan’ın haklı mücadelesine karşı duyarsız kaldıklarını ifade eden Keskiner, “Azerbaycan, yaşanan bunca kıyımdan sonra kendi öz toprağını geri almak için her türlü meşru gayreti sarf etmiş olsa da uluslararası camia duyarsız kalmış ve Ermenistan bu durumdan güç alarak şımarık tavrını sürdürerek her koşulda provokasyonları sürdürmeyi devam ettirmiştir. 28 Eylül sabahı Ermenistan silahlı güçlerinin yeniden ahlaksızca yaptığı saldırıya karşı meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan'ın yanında olmak boynunuzun borcudur. Bir yanda kendi toprakları işgal edilen kardeş ülke, diğer yanda ise işgalci konumunda olan bir ülke varken; bizlere de "Dünya Beşten Büyüktür" diyen iradenin arkasında durarak, haklı olan Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında, omuz omuza mücadele vermekten başka seçenek yoktur. Bu saiklerle uluslararası hukukun işletilmesi noktasında, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere bütün dünya ülkelerini inisiyatif almaya ve Ermenistan'ın hukuk tanımazlığına karşı tavır almaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Koşulsuz olarak Azerbaycan’ın yanında duracağız”

Her zaman ve koşulda Azerbaycan’ın yanında yer alacaklarını dile getiren Keskinler, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin Azerbaycan'a verdiği güçlü destek sadece devletlerimiz arasındaki kardeşlik hukuku sebebiyle değildir. Aynı zamanda 30 senedir kardeş Azerbaycan'a yapılan haksızlığa ve hukuksuzluğa gösterilen haklı bir tepkidir. Ama bilinmelidir ki Türkiye'nin Azerbaycan'a yardımı ve desteği "her nasıl istiyorlarsa öyle" olur. Bizler, bugün Ermenistan'ın uluslararası hukuku hiçe sayarak, dost ve kardeş ülke Azerbaycan topraklarına yönelik haksız saldırılarını, insanlık dışı işgallerini protesto etmek. Hiçbir şekilde izahı olmayan hukuksuz saldırılar nedeniyle şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimizi anmak ve ne olursa olsun Azerbaycan halkının yanında olduğumuzu açıklamak için buradayız. Tekrar Ermenistan'ın saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor; 2 Devlet Bir Millet olduğumuz Azerbaycan halkının yanında her fırsatta koşulsuz olarak duracağımızı bütün dünyaya ilan ediyoruz.”(İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Kaymakam Aslandan İran Çarşısı esnafına ziyaretÖnceki Haber

Kaymakam Aslandan İran Çarşısı esnafına...

Gaziantepte devrilen motosikletteki 2 genç hayatını kaybettiSonraki Haber

Gaziantepte devrilen motosikletteki 2 ge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar