ücretli reklam

Ermenistanın başka ülkeleri savaşa çekmeye çalışması kabul edilemez

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ermenistanın başka ülkeleri savaşa çekmeye çalışması kabul edilemez
Abone ol
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın, Azerbaycan toprakların saldırarak başka ülkeleri savaşa çekmeye çalışmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Aliyev, Azerbaycan ve Ermenistan arasında müzakerelerin başlaması için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) Dağlık Karabağ ile ilgili kararlarının uygulanması gerektiğini vurguladı.

Aliyev, "Ermenistan tarafı bu kararları uygulamıyor, görmezden geliyor ve süreci her şekilde dondurmaya çalışıyor. Ermenistan, BMGK’nin kararlarını uyguladığında ve işgal edilen topraklardan çekildiğinde, iki taraf kısa zamanda Kafkasya’da barışı sağlayacak anlaşmaya varabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırarak, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) üye ülkeleri ve Avrupa ülkelerini savaşa çekmeye çalıştığına belirten Aliyev, "Böyle bir yaklaşım kabul edilemez. Sorun, Azerbaycan ve Ermenistan dışına çıkamaz." dedi.

Karabağ'da askeri eylemlerin sonlandırılmasıyla müzakere sürecini yeniden başlatmaya hazır olduklarını dile getiren Aliyev, Türkiye'nin Karabağ meselesi çözüm sürecine dahil olabileceğini söyledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Düğün takılarını satarak öğrencisine televizyon alan öğretmene ödül verildiÖnceki Haber

Düğün takılarını satarak öğrencisine tel...

Batman Tarım ve Orman İl Müdürü: İlimizde fıstık yetiştiriciliği çok yaygınlaştıSonraki Haber

Batman Tarım ve Orman İl Müdürü: İlimizd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar