Ermenistanda Paşinyana yönelik protestolar devam ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ermenistanda Paşinyana yönelik protestolar devam ediyor
Abone ol
Ermenistan Savunma Bakanlığı sözcüsü Artsrun Hovhannisyan istifa ettiğini açıklarken, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a yönelik protestolar da devam ediyor.

Ermenistan'da, Azerbaycan ile Dağlık Karabağ'da çatışmaları sona erdiren anlaşmanın imzalanması nedeniyle hükümetin istifası için düzenlenen gösteriler devam ediyor.

Ermenistan'ın başkenti Erivan'daki Özgürlük Meydanı ve Matenadaran Enstitüsü'nün önünde, muhalif partilerce düzenlenen gösteriye binlerce kişi katıldı. Gösterilerde 60'tan fazla kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Başbakan Nikol Paşinyan'ın Dağlık Karabağ'da Azerbaycan karşısında yenilgiyi kabul etmesine karşı çıkan protestocular, hükümetin istifa etmesini istiyor.

Ermenistan Savunma Bakanlığı sözcüsü Artsrun Hovhannisyan istifa ettiğini açıkladı. Hovhannisyan, siyasete karışmayacağını ve hayatını yeni neslin eğitimine katkıda sağlayarak geçirmek istediğini belirtti.

Azerbaycan ile Ermenistan, Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ın başlattığı saldırılar sonrasında 44 gün süren çatışmaların ardından ateşkes anlaşması imzalamıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kürdistan Parlamentosundan Bağdata tepkiÖnceki Haber

Kürdistan Parlamentosundan Bağdata tepki

Gaziantepte Covid-19 kurallarına uymayan 665 kişiye idari işlem uygulandıSonraki Haber

Gaziantepte Covid-19 kurallarına uymayan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar