“Erişilebilirlik Ödülleri” sahiplerini bulacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
“Erişilebilirlik Ödülleri” sahiplerini bulacak
Abone ol
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak tasarım ve ürünleri, proje ve uygulamaları 9 kategoride ödüllendirecek.

Geleneksel hale getirilmesi kararlaştırılan "Erişilebilirlik Ödülleri"; "Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler, Erişilebilir Dijital Uygulamalar, Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları, Erişilebilir Üniversiteler, Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri, Erişilebilir İşyerleri, Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri, Erişilebilirlik Alanında Bilimsel Çalışmalar ve Projeler ve Erişilebilir Medya İçeriği" kategorilerinde bu yıl sahipleriyle buluşacak. 

erişilebilirlik alanında çalışmaların artırılmasını teşvik edilecek

Bakanlık, erişilebilirlik konusunda çalışmalar yapan kamu, özel kurum ve kuruluşlar ile kişilerin; engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımına katkı sağlayan projelerini kamuoyuna duyurmak ve bu konuda çalışmaların artırılmasını teşvik etmek amacıyla “Erişilebilirlik Ödülleri” verecek.

Ödüller, 3 Aralık’ta Verilecek

Ödüller, “Erişilebilirlik Herkes İçindir” sloganıyla, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nde verilecek. Çocuk ve genç katılımcılar için ayrı kategorilerde başvurular alınacak.  20 Kasım’a kadar devam edecek başvurular, yapılacak jüri değerlendirmesinin ardından 3 Aralık 2020 tarihinde ödül töreni gerçekleştirilecek.

Adaylar, Erişilebilirlik Ödülleri ile ilgili bilgilendirmelerinin de yayınlandığı https://erisilebilirlik.ailevecalisma.gov.tr/ adresli web sayfasında yer alan online başvuru formunu doldurarak ödüller için müracaat edebilecek. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hazır Beton Endeksi 2020 Ekim Ayı Raporu açıklandıÖnceki Haber

Hazır Beton Endeksi 2020 Ekim Ayı Raporu...

Bir taraftan TL'deki değer kaybı öte taraftan artan hayat pahalılığıSonraki Haber

Bir taraftan TL'deki değer kaybı öte tar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar