Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık Garê davası

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık Garê davası
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında '13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır' sözleri nedeniyle 500 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.
ücretli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM Grup Toplantısı'ndaki ifadeleri nedeniyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, PKK tarafından alıkonulan 13 asker ve polisin öldürüldüğü Garê dağı operasyonu ile ilgili Erdoğan'ın Rize'de yaptığı parti kongresine tepki göstererek, "13 kişi hayatını kaybetmiş şehidimiz var. Umurunda bile değil. Şehidimiz var kongre yapıyor. O gülüşmeler, kahkahalar, fıkralar. 13 kişi hayatını kaybetti ya... 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan'ın avukatları tarafından yapılan açıklamada davanın Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açıldığını belirtilerek, "Davalının ifadesi, cinayetlerin faili PKK terör örgütünü aklamaya ve aynı zamanda terör örgütünün işlediği suçların sorumluluğunu, Sayın Cumhurbaşkanımıza atfederek Sayın Cumhurbaşkanımızın onur, şeref ve saygınlığını zedelemeye yönelik bir çabadır" denildi.

Açıklamada, "Yaklaşık 40 yıllık mücadele süresince, hiçbir ana muhalefet partisi lideri, terör örgütlerinin işlediği cinayetler nedeniyle, terör örgütünü adını anmadan ve terör örgütüne hiçbir eleştiri getirmeden, terörle mücadele eden hükümeti ve yetkililerini, terör örgütünün cinayetleri nedeniyle suçlamamış ve sorumlu tutmamıştır. Davalının savrulduğu yer, esasında hiçbir demokratik hukuk devletinde mazur görülemeyecek, terör örgütünün siyasi unsurlarıyla yaptığı iş birliğinin dramatik bir sonucudur.

Davalının, Sayın Cumhurbaşkanımızın kişiliğini hedef alan açıklamaları da bu iş birliğinin sonucudur. Davalı, siyasi iş birliği içinde olduğu HDP'ye, terör örgütünün işlediği cinayetler nedeniyle yönelen dikkati, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alarak dağıtmaya ve HDP' yi siyaseten rahatlamaya çalışmaktadır" denildi. 

Açıklamada operasyonla ilgili de şu ifadeler yer aldı: "Operasyona büyük bir titizlikle hazırlanmış, bütün olasılıklar düşünülerek her türlü tedbir siyaseten ve askeri olarak alınmıştır. Ancak her akıl ve vicdan sahibinin takdir edeceği gibi sınırın kilometrelerce ötesinde ve dünyanın en sarp coğrafyalarının birinde rehine kurtarma operasyonu, bazı riskleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bütün tedbirlere rağmen istenmeyen sonuçların gerçekleşmesi her zaman ihtimal dahilindedir. Gösterilen insan üstü çabalara rağmen, istenmeyen sonuçların gerçekleşmesi halinde de alıkonulan vatandaşları katleden teröristlere tek bir eleştiride bulunmadan, alıkonulan vatandaşlarımızı kurtarmaya yönelik insanüstü çabaları gösterenleri suçlamak ne akılla ve ne de vicdanla telafi kabil değildir.

Davalının, operasyonun davulla zurnayla yapıldığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Operasyona yönelik bütün hazırlıklar ve operasyon büyük bir gizlilik içinde yapılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir açıklamasını operasyona yorumlaması tamamen davalının zannından ibarettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdeyle neyi kastettiğini açıklamıştır." GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Erdoğan ve Putin Suriye ile Libya'yı konuştuÖnceki Haber

Erdoğan ve Putin Suriye ile Libya'yı kon...

Bahçeli: Sorumlu aranıyorsa biz de varızSonraki Haber

Bahçeli: Sorumlu aranıyorsa biz de varız

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar