Erdoğan ve Putin Suriye ile Libya'yı konuştu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan ve Putin Suriye ile Libya'yı konuştu
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Karabağ, Suriye ve Libya'daki gelişmeler ele alındı.
ücretli

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımların ele alındığı görüşmede, bölgesel meseleler de değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Dağlık Karabağ’da 11 Ocak Mutabakatı’nı takiben yeniden tesisi için çalışmaların sürdüğü kara ve demiryolu ulaştırma hatlarının daha verimli olması için Türk ve Rus uzmanların Azerbaycanlı muhataplarıyla bir araya gelebileceğini ifade etti.

Ağdam’daki Ortak Merkezin ateşkesin gözetlenmesi ve denetlenmesi görevini başarıyla icra ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ateşkesin korunması için tüm konularda ortak çaba sarf edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Suriye meselesini en kısa sürede çözüme kavuşturmanın ortak menfaat olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’da da barış ve istikrar için oluşan fırsatın heba edilmemesi gerektiğine dikkati çekti.GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Çin, AB ile ticarette ABD'yi geçtiÖnceki Haber

Çin, AB ile ticarette ABD'yi geçti

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık Garê davasıSonraki Haber

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin lira...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar