Erdoğan: Türkiye'nin yeni bir anayasayı tartışmasının zamanı gelmiştir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan: Türkiye'nin yeni bir anayasayı tartışmasının zamanı gelmiştir
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Yakında reform paketlerimizin felsefesini, amaçlarını, hedeflerini ve faaliyet başlıklarını içeren kapsamlı çalışmayı kamuoyuyla paylaşacağız. Türkiye'nin yeni bir anayasayı tartışmasının zamanı gelmiştir" dedi.
ücretli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.    

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, yaklaşık 2 saat sürdü. Erdoğan basın toplantısında "Her kim 'bu ülkede yeni reforma ihtiyaç yoktur' derse o kişi Türkiye'den de dünyadan da toplumdan da bihaberdir" dedi.

Erdoğan "Yakında reform paketlerimizin felsefesini, amaçlarını, hedeflerini ve faaliyet başlıklarını içeren kapsamlı çalışmayı kamuoyuyla paylaşacağız. Türkiye'nin yeni bir anayasayı tartışmasının zamanı gelmiştir. Cumhur İttifakı'ndaki ortağımızla bir anlayış birliğine varmamız halinde önümüzdeki dönemde yeni anayasa için harekete geçebiliriz. Şeffaf şekilde gerçekleştirilmesi ve ortaya çıkan metnin de mutlaka milletin takdirine sunulması gerekir" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 salgını kısıtlamalarına ilişkin de açıklamalar yaptı. Erdoğan, köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdıklarını söyledi. Erdoğan şunları kaydetti:

- Okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek.

- 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak.    

 - Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz.

Gazete DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Soylu: DEAŞ'ın Türkiye suikastçısı yakalandıÖnceki Haber

Soylu: DEAŞ'ın Türkiye suikastçısı yakal...

Süleyman Soylu: Türkiye ayağa kalksa rektörün odasına girmeye izin vermemSonraki Haber

Süleyman Soylu: Türkiye ayağa kalksa rek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar