Erdoğan: Türkiye'nin nüfus konusunda düçar olmasına izin vermeyeceğiz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan: Türkiye'nin nüfus konusunda düçar olmasına izin vermeyeceğiz
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan nüfus açıklaması: "Nüfus artış hızımızın neredeyse yarı yarıya düştüğünü gördük. Avrupa ülkeleri bu tehditle uzunca bir süredir karşı karşıya. Türkiye'nin aynı akıbete düçar olmasına izin vermeyeceğiz."
ücretli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7 ildeki kadın kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KADIN ÖRGÜTLENMESİNE SAHİBİZ

 Biz her alanda kadınlarımızı hak ettikleri yerlere getirmenin gayreti içinde olduk. Yıllarca köhne bir zihniye başörtülü diye kızlarımızı okula sokmadı. Kamuda istihdam edilmelerini engelledi. Özel sektörde horladı, sokakta küçümsedi. Biz bu zihniyeti yıkarak, kadınlarımızın hayatında yepyeni bir dönemin başlamasını sağladık. TBMM'deki AK Parti grubunda 54 kadın milletvekilimiz yer alıyor. Kabinede iki kadın bakanımız görev yapıyor. Kadınlarımız bürokraside, yönetici pozisyonları da dahil olmak üzere en yüksek istihdam oranına bizim dönemimizde ulaştı. Kadınların iş gücüne katılımı yüzde 31'i geride bıraktı. Türkiye'nin en büyük kadın örgütlenmesine sahip bir parti olarak, kadınlarımızın nerede talebi varsa kulak verdik, çözüm için çalıştık.

ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

 Kendi partilerindeki, belediyelerindeki kadınlara yönelik, taciz, tecavüz, şiddet olaylarını görmezden gelenlerin sonu gelmiştir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu durum bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Kale içeriden fethedilir. Biz kadınlarımıza kendimizi en doğru şekilde anlatır, onların gönlünü kazanırsak diğer aile fertlerini zaten saflarımıza çekmiş oluruz. Önümüzde 2023 seçimleri var. Hayati öneme sahip dönüm noktası olan 2023'ü karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor. Erkek ailenin direği ise kadın da temelidir. Batıda ailenin çöküşü, kadının metalaştırılıp bu kutlu vazifeden uzaklaştırılmasıyla başlamıştır. Aynı oyunu bizim de üzerimizde oynamaya çalışıyorlar. Nice mecralar ile ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor. Biz kadınlarımızın siyasetle meşgul olurken aile içindeki görevleri yürütebileceğine yürekten inanıyoruz. İş hayatında yükselirken de ailelerine sahip çıkmalarını sürdürebileceklerine inanıyoruz ama bazıları sanki bunların birbirinin alternatifi olduğu gibi gösterme gayreti içinde. Bunlar Türk kadınlarını tanımıyor.

TÜRKİYE'NİN DÜÇAR OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

 Gençlerimize en az 3, mümkünse daha fazla çocuk tavsiyesinde bulunuyoruz. Bazıları mesajımızın içini boşaltmaya çalışıyor. 2020 nüfus istatistiklerimiz yayınlandı. Nüfus artış hızımızın neredeyse yarı yarıya düştüğünü gördük. Bu gidişle çok uzak olmayan bir dönemde nüfusumuz azalmaya dahi başlayabilir. Avrupa ülkeleri bu tehditle uzunca bir süredir karşı karşıya. Türkiye'nin aynı akıbete düçar olmasına izin vermeyeceğiz.GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
ABD'de aşı yaptırmak için 'yaşlı kadın' kılığına girdilerÖnceki Haber

ABD'de aşı yaptırmak için 'yaşlı kadın'...

Zengin: tepki topladı: Çıplak aramaya direndim, yıllar geçti söyleyemedimSonraki Haber

Zengin: tepki topladı: Çıplak aramaya di...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar