Erdoğan: İstanbul Sözleşmesi'nde iş bitmiştir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan: İstanbul Sözleşmesi'nde iş bitmiştir
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı ile TBMM'nin ilgisi olmadığını söyledi. Erdoğan, "İş bitmiştir. Konseye kararımızı ilettik onlar da üç ay sonra kararlarını açıklayacaklardır" dedi.
ücretli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı için muhalefetin, "TBMM onayı olmadan geçerli olmaz" eleştirisini yanıtladı. Cuma namazı çıkışında açıklama yapan Erdoğan, "Muhalefet bu işi bilmiyor" dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

AŞI VE SALGINI KONTROL ALTINA ALINMASI

 Temenni ederiz ki mayıs-haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin. Yaz mevsimine de huzurlu bir şekilde girmiş olalım. Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz ve Çin'den aldığımız aşıların dışında, Çin Dışişleri Bakanı ile de bunları etraflıca görüştük. İlk anlaşmada 100 milyon faz aşıydı anlaşma bunun ilk etabı 50 milyon fazdı. Şu an bu 50 milyon henüz bize ulaşmadı. Şubat sonunda bize ulaşacaktı. Dün kendilerine bunu tekrar hatırlattım. Dedim ki, 'sizden süratle bekliyoruz'. Rusya ile olan görüşmelerimiz devam ediyor. Rusya'dan da yine aynı şekilde aşı gelme itibarıyla bu bizi rahatlatacak. Aşıyı insanımız için en tesirli kaynak olarak görüyoruz. Yerli aşı çalışmalarımız devam ederken ilaç çalışmaları da devam ediyor. 

GÜNEY KIBRIS'TA CAMİYE SALDIRI: Güney Kıbrıs bu tür şeyler orada yeni alıştığımız şeyler değil. Maalesef Rumlar bu tür şeyleri her zaman yapıyorlar. 

HARP OKULLARI YÖNETMELİĞİNDEN 'İRTİCAİ FAALİYET' İFADESİNİN ÇIKARILMASI

 Muhalefetin bu tür eleştirilerine biz alışığız. İrticai faaliyet farklı bir olay ama terörle iltisaklı olan faaliyetler ayrı bir olay. Bu bir yasal düzenleme değil, yönetmelik. Bakanlıklarımız bunları zaman zaman, ülkemizin, ordumuzun huzuru için yaparlar. Bu da bu vesile ile atılmış bir adım.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

 İstanbul sözleşmesi konusunda atılan adım tamamen yasaldır, muhalefet bu işi bilmiyor. Biz kararımızı verdik girdik, girdiğimiz gibi de çıkarız. Biz kararımızı bildirdik böylece iş bitmiş oldu. DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Borsa İstanbul'un yeni Genel Müdürü Korkmaz Enes ErgunÖnceki Haber

Borsa İstanbul'un yeni Genel Müdürü Kork...

TÜRK-İŞ: Açlık sınırı 2 bin 736 liraSonraki Haber

TÜRK-İŞ: Açlık sınırı 2 bin 736 lira

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar