ücretli reklam

Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile Doğu Akdeniz ve Ermenistan saldırılarını görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile Doğu Akdeniz ve Ermenistan saldırılarını görüştü
Abone ol
Türkiye- İngiltere ilişkilerini geliştirecek hususların ele alındığı görüşmede, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ve Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarının neden olduğu gerilim başta olmak üzere bölgesel meseleler değerlendirildi.

Telefonda gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, karşılıklı ticaret ve yatırımların artırılması ile 20 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşılması konusunda kararlılıklarını yineleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson, iki ülke arasında büyük potansiyeli bulunan savunma alanındaki iş birliğinin derinleştirilmesi ve güçlendirilmesi hususunda mutabık kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İngiltere'nin Doğu Akdeniz konusunda dengeli ve tarafsız bir tutum sergilemesinin, diyalog ve iş birliği çabalarını desteklemesinin ortak menfaat olduğunu ifade etti.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları sonucu başlayan çatışmalara da değinen Erdoğan, bölgenin barış ve istikrarı için Ermenistan'ın Yukarı Karabağ ve çevresinde işgal ettiği topraklardan çekilmesi gerektiğini vurguladı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Aliyev: Karabağ krizi BMGK kararları temelinde çözüme kavuşturulmalıÖnceki Haber

Aliyev: Karabağ krizi BMGK kararları tem...

İçişleri Bakanlığı, Siirtte 4 PKKlinin öldürüldüğünü duyurduSonraki Haber

İçişleri Bakanlığı, Siirtte 4 PKKlinin ö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar