Erdoğan ile Merkel video konferans görüşmesi yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan ile Merkel video konferans görüşmesi yaptı
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in video görüşmesi yaparak ikili ilişkiler ve bölgesel konuları ele aldıkları açıklandı.
ücretli

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle görüştüklerini açıkladı. 

Açıklamada, Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel konularının ele alındığı ve Erdoğan'ın Merkel ile düzenli temas ve diyaloğun devamına büyük önem verdiğini ifade ettiği bilgisi yer aldı. Açıklama şöyle:

"Türkiye'nin salgınla mücadelesinin kararlı şekilde devam ettiğini, kademeli ve kontrollü normalleşme sürecini başlattıklarını, aşılama programını da hızla sürdürdüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, olumlu gelişmelerle birlikte nisanda turizmin engelsiz ve güvenli biçimde başlayacağına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de insani yardıma ihtiyaç duyan milyonlarca Suriyeliyi fiilen koruyan ve yardım sağlayan tek ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayarak, gönüllü geri dönüşler konusunda Avrupa Birliği'nin mali ve teknik destek vermesi gerektiğine işaret etti.

18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesi konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege konularında da yapıcı tutumunu sürdürdüğünü dile getirdi.

Libya'da yeni hükümetin güvenoyu alarak bir an evvel görevine başlamasının öncelik taşıdığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de siyasi sürecin etkin şekilde devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu."GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
BM: Türkiye'de her yıl 7.7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyorÖnceki Haber

BM: Türkiye'de her yıl 7.7 milyon ton yi...

Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatları için 1442 personel alımıSonraki Haber

Adalet Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkila...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar