Köpek Sahiplendirme

Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü
Abone ol
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'nün işgalden kurtuluşunun 102'nci yıldönümü nedeniyle tebriklerini iletti.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Ermeni ve Bolşevik işgalinden kurtuluşunun 102'nci yıl dönümünü kutlayarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e ve Azerbaycan halkına tebriklerini iletti.

102 yıl önce Anadolu'dan kardeş Azerbaycan'ın yardımına koşan Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusu'nun Azerbaycan Milli Ordusu ile omuz omuza vererek tarihi bir zafere imza attığını belirten Erdoğan, bu şanlı mücadelenin bütün kahramanlarını rahmet ve hürmetle andı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Azerbaycan'ın, Bakü'nün kurtuluşunda görüldüğü gibi, mevcudiyetlerine ve hayati menfaatlerine yönelik tehditler ve saldırılar karşısında ortaya koyduğu birlik, beraberlik ve dayanışmanın tüm dünyaya hem bir örnek hem de bir mesaj olduğunu vurguladı.

Bütün alanlarda Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini derinleştirme ve iş birliğini güçlendirme kararlılığını yineleyen Erdoğan, Türkiye'nin her zaman güçlü bir destekle Azerbaycan'ın yanında olacağını kaydetti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İranda 349 bin 984 kişi Coronavirusten iyileştiÖnceki Haber

İranda 349 bin 984 kişi Coronavirusten i...

Diyarbakıra yeni atanan İl Milli Eğitim Müdürü Arslan göreve başladıSonraki Haber

Diyarbakıra yeni atanan İl Milli Eğitim...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar