Erdoğan: 10 milyon doz aşı daha geliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan: 10 milyon doz aşı daha geliyor
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'da ikinci parti aşı açıklaması geldi. Erdoğan, Çin'den 10 milyon doz aşı için de onay çıktığını belirterek, "Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da kıldığı cuma namazının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aşılama programına ilişkin soruyu yanıtlayan Erdoğan, "İkinci parti aşımız, nasip olursa onayı çıktı Çin'den. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz bir 10 milyon gelecek" dedi.

'RESTORANLARI DEĞERLENDİRECEĞİZ'

Korona virüsü önlemleri kapsamında kapalı olan kafe ve restoranlara da değinen Erdoğan, "Restoran konusunu kabine toplantısında değerlendireceğiz. Endişelerimiz var. Ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Böyle bir riske girmek istemiyoruz. Elimizdeki verilere bakarız buna göre bir esneme yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

'SEÇİM TARİHİ HAZİRAN 2023'

Cumhurbaşkanı erken seçim iddialarına da değindi. "Biz muhalefetteki siyasi partiler gibi bir acelecilik içerisinde değiliz. Takvim Haziran 2023" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bundan önce erken seçim falan söz konusu değil. Oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Erken seçim yaygaraları oturmamış, ne elde edebiliriz diye düşünenlerin hayalidir. Cumhur İttifakı olarak kesinleşmiş bir tarih vardır. Bu tarih de Haziran 2023'tür."

REFORM ÇALIŞMALARI 

Erdoğan, Hukuk ve ekonomi alanlarındaki reform çalışmaları için ise "Reform paketiyle ilgili kendi içimizde çalışmalarımızı yaptık. Değerlendirmelerimizi yaptık. Ekonomi ile ilgili çalışmalarımızı da yapıyoruz, önümüzdeki haftalarda bu konudaki açıklamamızı yaparız" değerlendirmesini yaptı. GazeteDuvar

Anahtar Kelimeler:
Gecikme olmazsa 10 milyon doz aşı pazar sabahı Türkiye'deÖnceki Haber

Gecikme olmazsa 10 milyon doz aşı pazar...

Meteoroloji: Tekrar kar geliyorSonraki Haber

Meteoroloji: Tekrar kar geliyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar