Erbaş'tan imamlara: Sosyal medyayı bıkmadan usanmadan kullanın

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erbaş'tan imamlara: Sosyal medyayı bıkmadan usanmadan kullanın
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından din görevlilerine seslenerek "Bu salgın hastalık günlerinde sosyal medyayı ve dijital ortamları da düzenli kullanarak bıkmadan, usanmadan vaaz, irşad ve eğitim faaliyetlerimize devam edelim" dedi.
ücretli

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından görüntülü mesaj paylayarak din görevlilerinden sosyal medyayı etkin kullanmalarını istedi.

 Erbaş’ın açıklaması şöyle:

"Peygamberimiz insanlara dini mübini İslam'ı anlatmak, öğretmek ve kurtuluşa ulaşmalarına vesile olmak için gece gündüz demeden nasıl koştu ise biz de onun varisleri olarak koşalım. Özellikle çocuklar, gençler, aileler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin bizlere her açıdan ihtiyacı olduğu bu salgın hastalık günlerinde sosyal medyayı ve dijital ortamları da düzenli kullanarak bıkmadan, usanmadan vaaz, irşad ve eğitim faaliyetlerimize devam edelim.

Şükrümüzü gayretimizle ve çalışmalarımızla gösterelim. Aksi halde, yani bu vazifenin hakkını vermez isek hem dünyada hem de ahirette hesabı ve azabı ağır olur. Allah Rasulü'nün bize bıraktığı iki emanet olan Kur’an ve sünnet rehberliğinde iyiliği emrederek ve kötülükten menederek hayra çağıralım. Öyle çalışalım ki, sorumlu olduğumuz kimselere 'Yarın beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?' diye sorduğumuzda tıpkı ashab-ı kiramın Peygamberimize cevabı gibi muhatap kitlemizden 'Vazifeni hakkıyla yerine getirdin diye şehadet ederiz hocam' cevabını alabilelim ve biz de imtihanı kazanabilelim." DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Erdoğan: Yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat'a uzatıyoruzÖnceki Haber

Erdoğan: Yüz yüze eğitime verdiğimiz ara...

Çin aşısı Türkiye'ye doğru yola çıkıyorSonraki Haber

Çin aşısı Türkiye'ye doğru yola çıkıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar