Köpek Sahiplendirme

Erbaş: Kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erbaş: Kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür
Abone ol
​İzmit'te eşi tarafından öldürülen din görevlisi vaize Özlem Gön Güneş'e ilişkin açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür" dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Erbaş, Özlem Gön Güneş'e Allah'tan rahmet diledi.

İzmit'te eşi tarafından öldürülen din görevlisi Özlem Gön Güneş'e ilişkin bir açıklama yaparak, "Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür; İslam'la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır." dedi.

Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Özlem Gön Güneş'e Allah'tan rahmet dileyerek, "Vefat eden kardeşimize ve kendisi gibi şiddete maruz kalan, cinayete kurban giden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

Erbaş, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"İzmit'te cani bir şekilde hayatına son verilen din görevlimiz vaize Özlem Gön Güneş'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Vefat eden kardeşimize ve kendisi gibi şiddete maruz kalan, cinayete kurban giden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Kadın ve erkek arasındaki hukuki ve ahlaki ilişkinin merkezine adalet, saygı, merhamet ve muhabbet kavramlarını yerleştiren Peygamberimizin ümmeti olan bizler için kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır. Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması zulümdür; İslam'la ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Bir daha bu tür acı olayların yaşanmaması için herkesi şiddete karşı bilinçli bir mücadeleye, varlığa saygı ve sağduyu temelinde bir merhamet seferberliğine davet ediyorum."

Anahtar Kelimeler:
Vaka sayılarının arttığı Malatya'da bir mahalle daha karantinaya alındıÖnceki Haber

Vaka sayılarının arttığı Malatya'da bir...

Meteorolojiden sıcak hava uyarısıSonraki Haber

Meteorolojiden sıcak hava uyarısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar