ücretli reklam

Emniyet Genel Müdürlüğünden Cumhuriyet gazetesine Sınav tepkisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emniyet Genel Müdürlüğünden Cumhuriyet gazetesine Sınav tepkisi
Abone ol
Emniyet Genel Müdürlüğü, "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği" sınavıyla ilgili Cumhuriyet gazetesinin, "FETÖ taktiğiyle Emniyet Sınavı" başlıklı haberine yazılı basın açıklamasıyla cevap verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, 28 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirecekleri "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği" sınavıyla ilgili olarak, 16 Ekim 2020 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan "FETÖ taktiğiyle Emniyet Sınavı" başlıklı haberde; "Sınav sorularını hükümete yakın Memur-Sen'e bağlı Büro Memur Sen'in hazırladığı" iddiasına basın açıklamasıyla yanıt verdi.

Söz konusu iddianın polis teşkilatı açısından kabul edilemez bir iftira olduğuna vurgu yapılan açıklamada şöyle denildi:

Kahramanca mücadele eden, terör, asayiş, uyuşturucu, göçmen kaçakçılığı, siber suçlar, organize suçlar, trafik ile tarihin en büyük ve en başarılı sonuçlarını üreten emniyet teşkilatımıza FETÖ artığı bir zihniyetle iftiralar atan, yalanı ve yalancılığı meslek edinen, sözde gazetecilik yaptığını iddia edenler, her fırsatta tarihi ve köklü teşkilatlarımızı hedef almaktadır.

Basın açıklamasında, polis teşkilatında uzun yıllardır "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği" sınavının yapılamadığına dikkat çekilen açıklamada, "Bu konuda uzun zamandan beri bir hazırlık yapılmış ve salgın nedeni ile akamete uğramıştır. Ancak, tüm şartlar zorlanarak Polis Akademisi Başkanlığı birçok üniversite ile görüşmüş ve nihayetinde akademik olarak soruların hazırlanması hususunda Başkent Üniversitesi'ne sorumluluk verilmiştir. Sorular, Başkent Üniversitesi tarafından bu tip sınavların usulüne uygun hazırlanmaktadır. Herhangi bir sendika ile yazışma, paylaşım veya istişare yapılması söz konusu değildir." bilgisine yer verildi.

Açıklamanın devamında, "Ancak adı geçen gazete, haberi 'FETÖ taktiğiyle Emniyet Sınavı' diyerek FETÖ zihniyetiyle teşkilatımıza iftira atıp yalan haber üretmektedir.

Elbette ki, memuriyetteki tüm yükselme sınavlarında olduğu gibi sınava gireceklere konu başlıkları bildirilmektedir. Aksi durum; akla, mantığa, hakkaniyete ve sınav usulüne aykırıdır. Yoksa, sınava girecekler hangi alanda nasıl hazırlık yapıp sınava gireceklerdir?" ifadelerine yer verildi.

Söz konusu haberle ilgili suç duyurusunda bulunulacağı belirtilen açıklamada, "Tüm ülkemizde ve görev verilen sınırlarımızın dışında fedakârlıkla görev yapan, 24 saat gazete binalarının önünde güvenlik için bekleyen teşkilatımıza yapılan bu ithamın kabulü mümkün olmayıp söz konusu haber ile ilgili de suç duyurusunda bulunulacaktır.

Ayrıca bu iftiraya zemin hazırlayan, hiçbir dayanağı olmadan böyle bir bilgisi varmış gibi hareket eden ve rol kapmaya çalışan, sosyal medyayı bilgisizce kullanırken kendi arkadaşlarına ve içinde bulunduğu teşkilata iftira atılmasına imkân sağlayan ilgili memur da görevden uzaklaştırılmıştır." denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Yeniden Refah Partisinden AYM çıkışı: Gereği yapılsın!Önceki Haber

Yeniden Refah Partisinden AYM çıkışı: Ge...

Park edilen araç alev aldıSonraki Haber

Park edilen araç alev aldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar