Elazığlı depremzedelerden elektrik kesintilerine tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elazığlı depremzedelerden elektrik kesintilerine tepki
Abone ol
​Elazığ depreminin ardından ağır hasar aldığı gerekçesiyle yıktırılan binaların çevresindeki sağlam binalarda sık sık yaşanan elektrik kesintileri depremzedelerin tepkisini çekti.
ücretli

Elazığ’da 24 Ocak'ta meydana gelen depremden en çok etkilenen mahallelerden biri de Mustafapaşa Mahallesi'ydi. Mahallede şu ana ağır hasar alan 76 bina yıktırıldı.

Yıkılan binaların yerine yenileri yapılmaya başlanırken şantiye alanına dönüşen bölgedeki sağlam binalarda yaşayanlar da elektrik, yol, doğalgaz ve yol gibi sorunlardan dert yanıyor.

İkamet ettiği apartmanda sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle elektronik cihazlarının sürekli arızalandığını  söyleyen Abdülhamit Topçuoğlu, yaşadıkları sorunlarla yetkililerin ilgilenmediğini söyledi.

Topçuoğlu, "Ne belediye başkanı ne de milletvekilleri gelip bizim bir sıkıntımız var mı diye sormuyor." diyerek dert yakındı.

Bir başka apartman sakini Ramazan Bataray ise elektriklerin kesintilerinden dolayı ısınamadıklarını söyledi.

Bataray, su ve doğalgaz kesintilerinin de bina sakinlerini usandırdığını belirterek, “Hanımım rahatsızlandı ancak ambulans buraya ulaşamayacağı için çağıramadık. Elazığ’ın merkezinde, bu kışın ortasında iki gün boyunca elektriksiz kaldık. Ne dağıtım şirketi ne de yüklenici firma ilgilenmiyor. Kesintiden dolayı 7 bin TL'lik buzdolabım arızalandı. Bu zararımı kim karşılayacak? Bir ay bile faturayı geciktirdiğimizde elektriğimizi hemen kesiyorlar." dedi.

“Evime giderken düşüp ayağımı kırdım.”

Evlerine ulaşabilecekleri bir yolun olmadığını dile getiren Gülnaz Bataray ise, "Deprem Allah’tan geldi ancak bizi bunlar mağdur etti. Bize de yazık, biz de vatandaşız. Yol olmadığı için evime giderken düştüm, iki gün boyunca yatakta yattım. Çok mağdur olduk ve nereye gideceğimizi de bilmiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yaşadıkları sorunlarda yüklenici firma ve belediyenin payının olduğunu savunan diğer apartman sakinleri de sorunlarının çözülmesini istedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Coronavirus vaka sayısı 70 milyon 700 bini geçtiÖnceki Haber

Coronavirus vaka sayısı 70 milyon 700 bi...

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesi çağrısıSonraki Haber

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesi ça...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar