Elazığda 223 bin fidan toprakla buluşturulacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elazığda 223 bin fidan toprakla buluşturulacak
Abone ol
​Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Milli Ağaçlandırma Günü” münasebetiyle fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın 33 ülkesinde saat 11.11'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Geleceğe Nefes Projesi" kapsamında başlatılan fidan dikme kampanyasına Elazığ'dan da büyük destek verildi.

Merkez Bağlarca köyünde saat 11.11'de düzenlenen etkinliğe İl Valisi Erkaya Yırık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner ve İl Müftüsü Selami Aydın katıldı.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, “Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü olarak biz de ağaçlandırma çalışmaları kapsamında; 2003-2020 yılları arasında yaklaşık bir milyon dekar arazide çalışma yapılarak, 80 milyon adet fidan toprakla buluşturulmuştur. Ayrıca 2020 yılında 12 milyon adet fidan, sadece Elâzığ da 5 milyon adet fidan üretilmiştir. Bugün bulunduğumuz tören alanında 100 dekar alanda badem, sedir, servi toplam 5 bin adet fidan toprakla buluşturulacaktır." dedi.

Çetiner, Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) "Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, elinizdeki fidanı dikin." Hadisi şerifini hatırlatarak, kutsal bir görevi ifa etmenin bilinci ile hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Toplamda 223 bin fidan toprakla buluşturulacak

Program da konuşan Elazığ İl Valisi Erkaya Yırık, “1-30 Kasım tarihleri arasında toplamda 223 bin fidanı günde 7 bin 700 fidan olmak üzere ‘Geleceğe Nefes’ projesi ile toprakla buluşturuyoruz. İnşallah, bu yaptığımız çalışmalarla geleceğimiz Elazığ’ımız yemyeşil olacaktır. Dünden daha iyi bir Elazığ bugün için söz konusu, yarın da bugünde daha iyi bir Elazığ olacak.” İfadelerini kullandı.

Etkinlik İl Müftüsü Selami Aydın’ın yaptığı dua ile sona erdi. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Sosyal medyada PKK propagandası yapan 4 şüpheli yakalandıÖnceki Haber

Sosyal medyada PKK propagandası yapan 4...

Gaziantepte 158 zanlı uyuşturucu ticaretinden tutuklandıSonraki Haber

Gaziantepte 158 zanlı uyuşturucu ticaret...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar