Elazığ Umut Kervanı ekim ayı faaliyet raporunu açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elazığ Umut Kervanı ekim ayı faaliyet raporunu açıkladı
Abone ol
​Elazığ Umut Kervanı, yurt dışında ve yurt içinde yapmış olduğu faaliyetleri kamuoyu ile paylaştı.

Yaptığı yardımlarla fakir ve muhtaç ailelere umut olan, yurtdışında da faaliyetlerine her gün bir yenisini ekleyen Elazığ Umut Kervanı, muhtaçlara ulaşmaya devam ediyor.

Elazığlı hayırseverlerin yardımlarını Afrika ve Asya'nın mazlumlarına ulaştırmaya devam eden Elazığ Umut Kervanı, yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki mazlumların da yanında yer alma gayreti içinde.

Elazığ Umut Kervanı Başkanı Mustafa Yılmaz, "Ekim ayında Elazığ Umut Kervanı olarak yurtdışında ve ilimizde yapmış olduğumuz yardımlar kapsamında; bu yıl Mevlid Kandili nedeniyle Umut Kervanı Vakfı özellikle Asya ve Afrika'da on binlerce kişiye mevlid yemeği verdi. Bizler de hayırseverlerimizden aldığımız yardımları merkezimize ulaştırarak bu hayra vesile olmaya çalıştık. Yine Afrika'da Elazığlı hemşerilerimizin su kuyusu hayratına vesile olduk. Afrika'da 3, Asya'da 2 olmak üzere 5 su kuyusu açtırdık. Umut Kervanı Vakfının göndermiş olduğu teşekkür plaketini su kuyusu açtıran hayırseverlerimize takdim edip dualarını aldık. Ayrıca Afrika ve Asya'da kesilmek üzere 5 adak kurbanını vekâlet yoluyla kestirdik. Kesilen adakların etlerini tespit edilen ailelere ulaştırdık." dedi.

Yılmaz yaptıkları çalışmaların detayları hakkında şu bilgileri paylaştı:

"Bir diğer önemli konu da Umut Kervanı Vakfı'nın Afrika'da canlı süt keçisi projesi başlatması oldu. Kalıcı geçim kaynağı sağlamak için başlatılan bu proje ile muhtaç aileler hem keçinin etinden, sütünden yararlanacak hem de keçileri çoğaltarak geçim noktasında faydalanabilecektir. Bizler Elazığ Umut Kervanı olarak bu kapsamda hayırseverlerimizden gerekli olan desteği bekliyoruz. Projeyi anlattığımız bazı hayırseverlerden bu konuda destek görmeye başladık." ifadelerini kullandı.

Yılmaz son olarak Elâzığ'da yaptıkları yardımlarının rakamsal verilerine değinerek, "Ekim ayı içerisinde, Elazığ'da tespit ettiğimiz mağdur, muhtaç; yetim ve fakir ailelerimizden 142 ailemize gıda, giyim, ayakkabı, yakacak, alışveriş çeki, nakdi ve ev eşyası olmak üzere toplamda 47 Bin TL yardımda bulunduk. Allah hayırseverlerimizin yardımlarını kabul etsin. Tüm hayırseverlerimizi cenneti ile mükâfatlandırsın." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gaziantep merkezli operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındıÖnceki Haber

Gaziantep merkezli operasyonlarda 11 kiş...

Somalideki patlamada 2 asker hayatını kaybettiSonraki Haber

Somalideki patlamada 2 asker hayatını ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar