Köpek Sahiplendirme

Elazığ 112 Komuta Kontrol Merkezi yeni telsiz haberleşme sistemine geçti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elazığ 112 Komuta Kontrol Merkezi yeni telsiz haberleşme sistemine geçti
Abone ol
​İl Sağlık Müdürlüğünce İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Komuta Kontrol Merkezi'ne 7 gün 24 saat kesintisiz haberleşmeyi sağlamak üzere "Yeni Sayısal Telsiz Haberleşme Sistemi" kuruldu.

Sağlık Bakanlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ’a tahsis edilen 3 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynakla kurulan sistem hakkında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat bilgi paylaşımında bulundu.

Kurulan yeni haberleşme sistemi hakkında yazılı açıklamada bulunan Polat, “Komuta Merkezimizde daha önce analog telsiz sistemi ile haberleşme sağlanmaktaydı. Bölgenin ve ilimizin coğrafi doğa koşullarından kaynaklı haberleşme sisteminde zaman zaman sorunlar yaşanabilmekteydi.

Şehrimizin 17 ayrı bölgesine çok titiz çalışmalar sonrasında kurulan siteler sayesinde her türlü acil ve afet durumu hallerinde 7 gün 24 saat kesintisiz haberleşmeyi sağlayacak sistem tamamlanıp hizmete başladı. Bu sayede 112 Komuta Kontrol Merkezimize gelen acil çağrılara, ekiplerimiz çok daha hızlı reaksiyon göstererek ulaşacak ve 112 ambulanslarımız ilimiz sınırları içerisindeki olumsuz coğrafi şartlardan etkilenmeden haberleşmelerini sürdürmeye devam edebileceklerdir.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, 7 gün 24 saat kesintisiz haberleşme olanağı tanıyan ve tamamen yerli üretim olduğunun altını çizen Polat, yeni haberleşme ağında emeği geçenlere teşekkür etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kayalıklardan dereye düşen çoban hayatını kaybettiÖnceki Haber

Kayalıklardan dereye düşen çoban hayatın...

TFF, ilk yarıdaki tüm maçların seyircisiz oynanmasına karar verdiSonraki Haber

TFF, ilk yarıdaki tüm maçların seyircisi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar