EİB’den ABD’ye ’1915’ tepkisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
EİB’den ABD’ye ’1915’ tepkisi
Abone ol
ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarına ilişkin “soykırım” ifadesini kullanması Türk toplumunda her kesimde olduğu gibi iş dünyasında da tepkiyle karşılandı. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, ”ABD önce kendi tarihine baksın” dedi. 
ücretli

İZMİR (İGFA) - "Soykırım iddiası, aziz milletimize atılmış büyük bir iftiradır" diyen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, "ABD Başkanı’nın, tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, hukuki temelden yoksun bu açıklamaları Türkiye-ABD arasında belirlenen büyük hedeflerin gerçekleşmesinin ötelenmesine yol açabilecektir. Türkiye, 1981 yılında bu süreçten zarar görmediği gibi, bu seferde zarar görmeyecektir. İhracatçılar olarak düşüncemiz tarihi olayların tarihçilerin değerlendirmesine bırakılması yönündedir" diye konuştu. 

 "Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesiyle hareket etmektedir" tespitinde bulunan Eskinazi sözlerini şöyle tamamladı: "Siyasi çıkar peşinde olan devletler öncelikle kendi tarihleriyle yüzleşmelidir. Camdan evi olanlar komşusunun camına taş atarken bir değil iki kez düşünmelil."


Çin Suriye'ye 150 bin doz Covid aşısı bağışladıÖnceki Haber

Çin Suriye'ye 150 bin doz Covid aşısı ba...

Manisa Büyükşehir altyapı sözünü tutuyorSonraki Haber

Manisa Büyükşehir altyapı sözünü tutuyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar