EGM: 22 bin 217 kişiye cezai işlem uygulandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
EGM: 22 bin 217 kişiye cezai işlem uygulandı
Abone ol
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Türkiye genelinde ihbarlı emniyet kemeri, cep telefonu ve kırmızı ışık denetimlerinde 22 bin 217 kişiye trafik kural ihlalinden cezai işlem uygulandığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, "Alınan tüm tedbirlere rağmen, trafik kural ve kısıtlamalarına karşı duyarlı olmayan sürücülerin; seyir halinde cep telefonu kullanmaya devam ettikleri, trafikte dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmaları nedeniyle tehlike ve uyarı işaretlerine bile çoğu zaman duyarsız kaldıkları, şerit izleme, takip mesafesi ve kavşak kurallarına uymamaları nedeniyle çok sayıda kazaya karıştıkları, Elektronik Denetim Sistemlerinin bulunmadığı ve trafik ekiplerinin bulunmadığı kavşaklarda kırmızı ışık ihlali yaptıkları ve ekseriyetle emniyet kemerlerini de takmadıkları gözlemlenmektedir." denildi.

Açıklamada, trafik güvenliğinin sağlanması, kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi, sürücüler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunun arttırılması amacıyla 24-25 Haziran tarihinde sivil ve resmi ekiplerin katılımıyla “ihbarlı emniyet kemeri, cep telefonu ve kırmızı ışık” ihlallerine yönelik özel denetim gerçekleştirildiği kaydedildi.

Yapılan denetimlerde 100 bin 362 araç denetlendiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "6 bin 967 sürücüye emniyet kemeri kullanmamaktan, 7 bin 654 sürücüye seyir halinde cep telefonu kullanmaktan, 8 bin 182 sürücüye kırmızı ışık ihlalinden dolayı işlem yapıldı. 688 araç trafikten men edildi. 41 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı. Toplam 22 bin 217 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı."

jab
Anahtar Kelimeler:
Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 5 milyon 501 bin 522 kişiye ulaştıÖnceki Haber

Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenler...

Kanada'da Kovid-19 vaka sayısı 104 bin 865'e yükseldiSonraki Haber

Kanada'da Kovid-19 vaka sayısı 104 bin 8...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar