Eğitim-Bir-Senden haremlik-selamlık şeklindeki algı operasyonuna tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eğitim-Bir-Senden haremlik-selamlık şeklindeki algı operasyonuna tepki
Abone ol
Eğitim-Bir-Sen Gölbaşı İlçe Temsilcisi Akif Torun, ilçede stajını tamamlayan öğretmen adaylarının yemin törenindeki görüntüler üzerinden, bazı basın yayın organları tarafından yapılan toplum mühendisliğine tepki gösterdi.
ücretli

Eğitim-Bir-Sen Gölbaşı İlçe Temsilcisi Akif Torun, yaptığı yazılı açıklamada, Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde stajını yapan öğretmenlere yönelik medya üzerinden saldırı yapıldığını dile getirdi.

Torun, "Gölbaşı ilçemizde stajını tamamlayan öğretmenlerimizin yemin töreni üzerinden ideolojik saplantılarını dile getiren bu sözde basın yayın organları basın yayın ilkelerini yok sayan, doğru haber kaynağı olmaktan uzak yaklaşımlarını bir kere daha sergilemiştir." dedi.

Bu tür zihniyetin 28 Şubat ve benzeri darbe dönemlerine hasret ve özlemlerini duyduklarını belirten Torun, "Haber konusu edilen yemin töreni her yıl öğretmenler gününde geleneksel olarak düzenlenen ve belirlenmiş protokol kuralları çerçevesinde uygulanan sembolik bir etkinliktir. Bu etkinliğin haber konusu olması yapılan bir protokol yanlışından ziyade haberi yazan güruhun toplum mühendisliği merakından kaynaklanmaktadır. Bu sözde basın yayın organları 28 Şubat ve benzeri darbe dönemlerine duydukları hasret ve özlemlerini toplumsal değer ve yargılardan uzak, aşağılayıcı ve ayrıştıran dilleri ile birçok defa ifade etmişlerdir. Bundandır ki bu güruhun tavrı yeni bir durum değil ideolojik saplantılarının tedaviye muhtaç bir tekerrürüdür." ifadelerini kullandı.

Gölbaşı'nın eğitim öğretimde aldığı mesafenin herkesin malumu olduğunu, ilçede yapılan çalışmalarla huzur ve barış ortamının sağlandığını dile getiren Torun, "Söz konusu haberin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde kasıt gözetilerek çıkarılmış olduğunu ve öğretmenlere karşı saygısızlığın bir tezahürü olduğunu düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz kendilerine ayrılan bu özel günde takdir ve teveccüh beklerken malum yayın organlarının ideolojik saplantıları tekerrür etmiştir. Eğitim-Bir-Sen Gölbaşı İlçe Temsilciliği olarak gerek değer yargılarımız gerekse eğitim öğretim faaliyetlerimiz hususunda yapılan barışımıza ve huzurumuza kast eden bu ve benzeri kasıtlı ve art niyetli propagandanın her zaman karşısında dimdik duracağız." şeklinde belirtti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
HDP Tunceli Milletvekili Önlü hakkında soruşturma başlatıldıÖnceki Haber

HDP Tunceli Milletvekili Önlü hakkında s...

Malatya Valisi Baruş, deprem bölgesinde incelemelerde bulunduSonraki Haber

Malatya Valisi Baruş, deprem bölgesinde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar