Eğitim-Bir-Sen Siverek Temsilcisi Aslanparçası: “Sapkınlık her fırsatta karşımıza çıkıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eğitim-Bir-Sen Siverek Temsilcisi Aslanparçası: “Sapkınlık her fırsatta karşımıza çıkıyor
Abone ol
Eğitim-Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, YKS sınavı birinci oturumunda, cinsi sapıklığa verdiği destekle bilinen şahısla ilgili adaylara soru sorulmasına tepki gösterdi.

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yetenek Testi’nde (TYT) sınava giren adaylara cinsel sapıklığa verdiği destek ile bilinen Mabel Matiz hakkında soru sorulmasına tepkiler devam ediyor.

Eğitim-Bir-Sen Siverek Temsilcisi Aslanparçası, cinsel sapkınlığın her fırsatta toplumun karşısına çıkarılmaya çalışıldığını belirterek, ÖSYM’nin konu ile ilgili topluma açıklama borcu olduğunu ifade etti.

Aslanparçası, “Kur’an’da açıkça yasaklanmış ve aşırı gidenleri helak edilmiş cinsi bir sapkınlığın her fırsatta karşımıza çıkması şaşırtıcı olmaktan çıkmıştır. YKS sınavı gibi milyonlarca gencin girdiği bir sınavda tercihini sapkınlıktan yana kullanmış bir şarkıcının sözlerini sormak en hafif ifadesiyle aymazlıktır. Sorulan cümleden ziyade, bu cümleleri seslendiren kişinin ön plana çıktığı, dünden beridir yapılan sosyal medya paylaşımlarında açıkça bellidir. Kaldı ki şarkıcının kendisi yapmış olduğu açıklamada sorudan duyduğu memnuniyeti anlatırken kendi üniversite serüvenini ‘lanet ede ede’ okuduğunu söyleyerek gençlere nasıl örnek olabileceğini ifade etmiştir. Bu konuda ÖSYM’nin topluma bir açıklama borcu vardır. Bu konu, her fırsatta çocuklarımızın, gençlerimizin bünyesine sinsi sinsi zerkedilen bir planın parçalarından ibarettir. Kurumların bu tür konularda uyanık olmaları ve gençlerimize örnek olarak sunacakları isimleri, seçenekleri daha dikkatli davranmaları gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

jab
Anahtar Kelimeler:
Vanda 2 işçinin hayatını kaybettiği saldırının failleri öldürüldüÖnceki Haber

Vanda 2 işçinin hayatını kaybettiği sald...

Bağlar Belediyesinin yol çalışmaları sürüyorSonraki Haber

Bağlar Belediyesinin yol çalışmaları sür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar