ücretli reklam

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi: Mali açıdan okullar rahatlatılmalı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi: Mali açıdan okullar rahatlatılmalı
Abone ol
​Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bazı sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitimi başlatma kararının uzun süredir birbirlerinden ayrı kalan öğrenci ve eğitim çalışanları arasında heyecanla karşılandığını belirtti.

Yüz yüze eğitimin başlaması ile alakalı olarak yazılı açıklamada bulunan Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Deniz heyecanlarıyla birlikte kaygılarının da olduğunu dile getirdi.

Öğrencileriyle buluşmayı özlediklerini dile getiren Deniz, "Uzun zaman oldu öğrencilerimizle okulda buluşmayalı. Bu hafta 2-3-4-8-12'nci sınıfların da okula başlamasıyla birlikte okul hasreti önemli oranda bitecek. Heyecanımızla birlikte kaygılarımız da var. Kaygıları gidermek, tedbirleri artırmakla olur. Bugünü sürekli kılmak için; bakanlığımız öncelikle felaket tellallığı yapmak isteyenlere prim vermemelidir. Okulları açmak için yeterli bütçe ve personel ihtiyacı konusunda yakınanlar var,Gecesini gündüzüne katıp okulu başlatabilmek için işine asılanları yüreklendirmek gerekir." dedi.

Öğrencilerin eksiksiz bir şekilde eğitimlerini tamamlamaları için bütün aksaklıkların giderilmesi gerektiğini belirten Deniz, "Ülkemizin en önemli gündemi bizce çocuklarımızın eksiksiz bir şekilde eğitimini alabilmelerini sağlamak. Okullar açıldı, Okullar mali mali açıdan rahatlatılmalı. Okullarımızın maske, temizlik malzemesi ihtiyacı aksatılmadan karşılanmalıdır. Uzaktan eğitim ile görülecek dersleri öğrencilerin eksiksiz alabilmesi için imkânları olmayan öğrencilere imkân, fırsat eşitliği sağlanmalıdır. Bu hafta boyunca okul, öğretmenler, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri  ile, Bakanlık günlük değerlendirme yapmalıdır. Okullar ihtiyaç halinde mobil sağlık ekiplerine ulaşabilmeli ve mobil sağlık ekiplerince anında desteklenmeli." ifadelerini kullandı.

"Okul idareleri ilk haftanın stresini yönetme konusunda sağduyulu davranmalı"

Maske ve mesafe konusunda duyarlı olunması gerektiğini belirten Deniz, "Öğretmen arkadaşlarımız bu süreçte her zamankinden daha fazla yük alacaktır. Salgının uzun sürmesinden kaynaklı olarak işleri olumsuz etkilenen, ekonomik zorluk çeken aileler var. Öğrencilere yönelik okul kıyafeti gibi aşırı kuralcı tavırlardan uzak durulmalı. Tertip ve düzen için de temiz kıyafetle gelen öğrenci yeterli görülmeli, bu konularda esnek yaklaşılmalı. Temizlik, maske, mesafe konusunda esnek davranılmamalı ve taviz verilmemelidir. Okullar toplum için düzenleyici kurumlardır. Okullardaki tutarlı yaklaşımlar toplumun tamamına yayılır ve bazen öğrenciler büyükleri şekillendirirler bu unutulmamalıdır." şeklinde konuştu.

Deniz son olarak, "Milli Eğitim Bakanlığı sosyal paydaşların öneri ve fikirlerini almalı ve bu hafta eğitim sendikaları ile bir araya gelmeli. Eğitim çalışanları ve eğitim örgütlenmeleri olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte bu süreçte topyekûn sorumlulukla hareket etmeliyiz. En iyi eğitim yüz yüze, örgün eğitimdir. Bunu herkes özümsedi bu süreçte. Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi olarak heyecanımızın kaygılarımızdan büyük olduğunu ifade ediyor tüm eğitim çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor, ilk haftayı olumlu haberlerle atlatmayı temenni ediyoruz." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Pakdemirliden Akıllı Tarım Kent Projesine ilişkin açıklamaÖnceki Haber

Bakan Pakdemirliden Akıllı Tarım Kent Pr...

Libyalı kara harp okulu öğrencilerinin eğitimleri devam ediyorSonraki Haber

Libyalı kara harp okulu öğrencilerinin e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar