Köpek Sahiplendirme

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığından Selahattin Demirtaş açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Edirne Cumhuriyet Başsavcılığından Selahattin Demirtaş açıklaması
Abone ol
Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Edirne E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulunan Selahattin Demirtaş'ın, ailesiyle telefon görüşmesine izin verilmiyor iddialarının gereceği yansıtmadığını açıkladı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan haber ve paylaşımlarda Edirne E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulunan Selahattin Demirtaş'ın telefon görüşmesi yapmasına izin verilmediği ve çocukları ile görüştürülmediği yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

"Yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkiileri Genel Müdürlüğünce alınan tedbirler, Edirne E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda titizlikle uygulanmaktadır." denilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Bu tedbirler çerçevesinde tutuklu ve hükümlülere, ziyaret hakları kapalı görüş şeklinde kullandırılmaktadır. Yine Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda, tutuklu ve hükümlüler, bir seferde en fazla ikişer yakınlarıyla olmak üzere, ayda iki defa kapalı görüş hakkından yararlanmaktadırlar. Her tutuklu ve hükümlü gibi Selahattin Demirtaş da ağustos ayında kapalı görüş ve telefonla görüşme haklarını kullanmıştır. Başak Demirtaş bir kızı ile birlikte 10.08.2020 tarihinde, diğer kızı ile birlikte de 20.08.2020 tarihinde eşi Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmişlerdir. Ayrıca ağustos ayı içerisinde Selahattin Demirtaş ailesiyle sekiz defa telefonla görüşmüştür. Selahattin Demirtaş'ın kızları ile görüştürülmediği ve telefon görüşmesi yapmasına izin verilmediği yönündeki iddialar asılsızdır." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
81 düzensiz göçmen kurtarıldıÖnceki Haber

81 düzensiz göçmen kurtarıldı

Görev başındayken aralarında kavgaya tutuşan 2 emniyet personeli açığa alındıSonraki Haber

Görev başındayken aralarında kavgaya tut...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar