Dünyadan Covid-19 İle İlgili Son Haberler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dünyadan Covid-19 İle İlgili Son Haberler
Abone ol
Portekiz’de olağanüstü halin Cuma günü sona ereceği açıklandı ve salgının keskin bir şekilde düştüğü duyuruldu.
ücretli

Enfeksiyonlardaki artış sebebiyle, dünyanın dört bir yanından Hindistan’a yardım malzemeleri gönderilmeye başlandı. İngiltere’den 100 vantilatör ve 95 oksijen yoğunlaştırıcı içeren bir sevkiyatı başkent Yeni Delhi’ye gönderdi, ancak Başbakan Boris Johnson’ın bir sözcüsü İngiltere’de fazladan COVID-19 aşı dozu olmadığını söyledi.
Hindistan dışişleri bakanlığı yetkilisi, önemli bir oksijen ihtiyacının altını çizerek, İrlanda, Almanya ve Avustralya’nın oksijen konsantratörleri ve vantilatörler gönderirken, Fransa da bölgeye yardım edecek.

ABD Başkan Biden, tamamen aşılanan insanlar için açık havada maske takma kuralını kaldırdı. Tamamen aşılanmış kişilerin maske takmadan yürüyüş ve doğa yürüyüşü gibi açık hava etkinliklerine güvenle katılabileceği, ancak gerekli olduğu yerlerde halka açık alanlarda maskeleri kullanmaya devam etmesi gerektiği söylendi.
Güney Kore şimdiye kadar 52 milyonluk nüfusunun % 4’ünü aşıladı ancak Eylül’e kadar halkının % 70’ine aşı yapma ve Kasım’a kadar sürü dokunulmazlığına ulaşma konusunda iddialı bir hedef belirledi.
Alman hükümeti ise tam aşılanmış kişiler için kısıtlamalarda rahatlama adımları üzerinde konuşuyor. (BSHA

Anahtar Kelimeler:
Bir Doz Aşı Bile Evde Bulaşı AzaltıyorÖnceki Haber

Bir Doz Aşı Bile Evde Bulaşı Azaltıyor

Bakan Ziya Selçuk: YKS ve LGS ertelenmeyecekSonraki Haber

Bakan Ziya Selçuk: YKS ve LGS ertelenmey...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar