Duhok Valisi: Bu kadar şehidi kendi ülkemizde özgürce yaşayabilelim diye verdik

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Duhok Valisi: Bu kadar şehidi kendi ülkemizde özgürce yaşayabilelim diye verdik
Abone ol
​Özgürce yaşayabilmek için çok şehid verdiklerini dile getiren Duhok Valisi Ali Teter, "PKK güçlerinin Kürdistan'daki varlığı ve PKK ile Türk güçleri arasındaki savaşın Kürdistan Bölgesi'ne taşınması yıkıma yol açtı" ifadelerini kullandı.
ücretli

Gazetecilere yaptığı açıklamada Vali Ali Teter, “Bu kadar şehidi, kendi ülkemizde özgürce yaşayabilelim diye verdik. Maalesef PKK güçlerinin bölgedeki varlığı ve PKK ile Türk güçleri arasındaki çatışmanın buraya taşınması, Kürdistan Bölgesi açısından yıkıma yol açmıştır. Sırf bu yüzden yüzlerce köyümüz imar edilemiyor” dedi.

"İlla savaşacaklarsa da bu savaşı kendi alanlarında yapmaları gerekiyor" diyen Teter, açıklamasına şöyle devam etti:

"Neden savaşlarını başka bir ülkeye taşıyıp başka bir milletin yıkımına sebep oluyorlar? İki taraftan da savaşa bir son vermelerini, aksi takdirde hesaplarını kendi evlerinde görmelerini talep ediyoruz. Halkımız da yoruldu.

1988’den bu yana Nerwerekan, (Doski, Rekani, Nerweyi) halkı ata topraklarından mahrum durumdalar. Köyünü ziyarete giden birinin uçakların bombardımanı ile vurulmasından da halk bıktı. Başka bir ülkenin savaşını Kürdistan'a taşımasını protesto ediyoruz. Umarız bu savaşı kendi alanlarına taşırlar, başkasının değil." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Covid-19 vakalarının arttığı Almanyada yeni kısıtlama kararlarıÖnceki Haber

Covid-19 vakalarının arttığı Almanyada y...

Meteorolojiden 7 bölge için yağış uyarısıSonraki Haber

Meteorolojiden 7 bölge için yağış uyarıs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar