ücretli reklam

Dört ayı aşkındır çalışmaların yapıldığı Cumhuriyet Caddesi trafiğe açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dört ayı aşkındır çalışmaların yapıldığı Cumhuriyet Caddesi trafiğe açıldı
Abone ol
Tatvan Belediyesi tarafından altyapı çalışması tamamlanan Cumhuriyet Caddesi, karayollarının yaptığı asfaltlama çalışmasının ardından trafiğe açıldı.

Bitlis-Van yolu ve iç trafiğinin en yoğun olduğu Tatvan Cumhuriyet Caddesi, Tatvan Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanarak karayollarına asfalt ve kaldırım yapımı için teslim edildi. Karayolları tarafından asfaltlama işleri tamamlanan yol yeniden halkın hizmetine sunuldu.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, "Malumunuz 1 Haziran tarihinde şehrimizin altyapı yükünü taşıyan ana hatlarımızın geçtiği Cumhuriyet Caddesi’nde üç ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak karayolları bölge müdürlüğüne teslim ettik. Allah’a şükür Cumhuriyet Caddemiz dün akşam itibariyle trafiğe açıldı. Cumhuriyet Caddesi yoluyla ve kaldırımıyla sıfırdan yapılıyor. Biz Tatvan Belediyesi olarak, yarınlara yatırım yapıyoruz. Hemşerilerimizin daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Mahallelerde de çalışmaların devam ettiğini dile getiren Geylani, "Bu kapsamda mahallelerimizde de yol, kaldırım ve kanal yapımlarımız seri bir şekilde devam ediyor. Bunun dışında Cumhuriyet Caddemizden yukarı tarafa doğru olan dikey yollarımızın da asfaltlama çalışmalarına başlıyoruz. Bunun için asfalt öncesi kazı çalışmalarımız devam ediyor. Biz halkımıza söz vermiştik. Hem altyapısı hem de yenilenen üstyapısıyla yeni bir kimliğe bürünmüş bir şehir inşa edeceğiz demiştik. Allah’ıma şükür gerek caddelerimizde gerekse mahallelerimizde altyapılarımızı ve yollarımızı yeniliyoruz. Bu çalışmayı yaparken de her bir vatandaşımıza eşit şekilde hizmet götürme düsturunu gözetiyoruz. Yaptığımız bu hizmetler bütün vatandaşlarımıza hayırlı olsun." diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hatayspor'da 11 futbolcu daha Covid-19'a yakalandıÖnceki Haber

Hatayspor'da 11 futbolcu daha Covid-19'a...

Bitlis ilçe kırsalında 9 adet el bombası ele geçirildiSonraki Haber

Bitlis ilçe kırsalında 9 adet el bombası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar