Köpek sahiplendirme

Diyarbakırda yağmur için eller semaya açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakırda yağmur için eller semaya açıldı
Abone ol
Son aylarda ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle Diyarbakır'da da tarihi Ulu Camide kılınan cuma namazının ardından yağmur duası edildi.

Diyarbakır'da Cuma namazının ardından cami cemaati, Ulu Cami imamı Osman Yağmur'un okuduğu yağmur duasına eşlik etti.

Son zamanlarda ülke genelinde kurak geçen mevsim nedeniyle toplu halde yağmur duasını yaptıkları söyleyen vatandaşlar, Yüce Allah Teala'nın rahmetini göndermesi için her zaman dua etmemiz gerektiğini belirtti.

Hüseyin Ateş

İnsanoğlunun işlediği günahlar yüzünden yağmurun yağmadığını söyleyen Hüseyin Ateş, "İnsanoğlunun işlediği günahlarının çokluğundan dolayı Yüce Allah hem hastalığı gündermiş hem de yağmuru yağdırmıyor. Yağmur yağmadığından dolayı açlık korkusundan yağmur duası ediyor.  Hemen hemen her sene yağmur yağıyor. Son bahar bitti, kışa giriyoruz. Daha yağmur yağmadı. Ümmet olarak dua edeceğiz. Bizler Müslümanlar olarak küfre ve günahlara karşı olmamız lazım. Yapılan zulümlere dur dememiz lazım.  Eğer biz günahlara karşı sessiz kalırsak işimiz çok zor." dedi.

Mehmet Sabri Bayhan

Sürekli dua edilmesi gerektiğini belirten Mehmet Sabri Bayhan, "İnsanoğlu olarak yüce Allahtan uzaklaşıyoruz.  O yüzden Yüce Allah'a elimizi açıp dua etmemiz lazım. Sadece bir gün dua etmek yeterli değildir. Yağmur için dua etiğimde şöyle dedim. Rabim bizlere merhamet et! Çünkü, çok kavimler de yağmurla helak oldu. Bizler de birbirimizi sevip Allaha layık olmamız lazım. Bizler Kur'an-ı Kerim'e dönüp, kendimizi düzeltmemiz lazım. İnsanlar, yüce Allah'a her gün yakarmalıdır. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Cuma namazı sonrası 81 ilde yağmur duasıÖnceki Haber

Cuma namazı sonrası 81 ilde yağmur duası

Sosyal medyada PKK propagandası yapan kişinin evinden tarihi eser çıktıSonraki Haber

Sosyal medyada PKK propagandası yapan ki...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar