ücretli reklam

Diyarbakır'da sokak ortasına mesaj yazılarak bırakılan bomba fünye ile patlatıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakır'da sokak ortasına mesaj yazılarak bırakılan bomba fünye ile patlatıldı
Abone ol
Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde, beyaz bir bez üzerine mesaj yazılarak sokak ortasına bırakılan bomba, bomba imha uzmanları tarafından fünye ile uzaktan kumandayla patlatıldı.

Olay, Merkez Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi Cengizler Caddesi'nde yaşandı.

Yazılı afiş şeklinde yazılmış bir bez parçasıyla beraber sokak ortasına bırakılan bomba, çevredeki esnaflar tarafından fark edildi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, caddenin giriş çıkışlarını kapatarak çevrede güvenlik önlemi aldı. Alınan güvenlik öneminin ardından olay yerine bomba imha ekipleri çağrıldı.

Olabilecek ani patlamaya karşı çevredeki bina sakinlerinin pencere kenarında durmaması konusunda polisler tarafından sık sık uyarılar yapıldı.

Fünye ile patlatılan bomba çevrede paniğe neden oldu. Kontrollü bir şekilde patlatılan bomba çevresine bırakılan bezin mesaj içerikli olduğu fark edildi.

Bombanın çevresine bırakılan beyaz afişte, Van'ın Çatak ilçesinde helikopterden atıldığı iddia edilen şahıslar için misilleme şeklinde bırakıldığını belirtilen yazıların yer aldığı görüldü.

Bombanın fünye ile patlatılmasının ardından çevredeki vatandaşlar rahat bir nefes alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Tatvan Belediye Başkanı Geylani, devam eden çalışmaları incelediÖnceki Haber

Tatvan Belediye Başkanı Geylani, devam e...

Kanada yabancılar için sınır kısıtlamaları kararlarını uzattıSonraki Haber

Kanada yabancılar için sınır kısıtlamala...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar