Diyarbakırda nitelikli dolandırıcılık suçundan bir kişi yakalandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakırda nitelikli dolandırıcılık suçundan bir kişi yakalandı
Abone ol
Pirinçlik 52’nci Bakım Fabrika Müdürlüğünde işçi olarak çalışan Y.Y., kendisini teğmen veya kurum avukatı olarak tanıtmak suretiyle mağdurlardan para alarak haksız kazanç elde ettiği gerekçesiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Kayapınar İlçesi Pirinçlik Mahallesinde bulunan 52’nci Bakım Fabrika Müdürlüğü çalışanlarından bazılarının işçi alımında yetkili olduğunu söyleyerek işe girmek isteyen vatandaşlardan para alarak haksız kazanç sağlanıldığı yönünde bilgi alması üzerine çalışma başlattı.

Konuya ilişkin Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Yapılan araştırmalar ve alınan mağdur ifadeleri sonucunda Pirinçlik 52’nci Bakım Fabrika Müdürlüğünde boya/kaporta işçisi olarak çalışan Y.Y. isimli şahsın, kendisini teğmen veya kurum avukatı olarak tanıtmak suretiyle işe alım konusunda yardımcı olacağı ve davalarda müdafi olacağı vaadi ile 12 ayrı nitelikli dolandırıcılık olayında mağdurlardan para alarak haksız kazanç elde ettiği tespit edilmiştir." denildi.

Açıklamada, "Şüphelinin evinde ve iş yerinde yapılan arama neticesinde; mağdurlara ait 17 adet suça konu belge, birer adet kurusıkı tabanca, kamuflajlı subay gömleği, subay apoletli şapka ve cep telefonu ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Şüphelinin yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklandığı belirtildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Havai fişekler canlılara ve çevreye büyük zararlar veriyorÖnceki Haber

Havai fişekler canlılara ve çevreye büyü...

4 milyon Iraklı gecekondularda yaşıyorSonraki Haber

4 milyon Iraklı gecekondularda yaşıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar