Diyarbakırda hafta sonu nüfus müdürlükleri açık olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakırda hafta sonu nüfus müdürlükleri açık olacak
Abone ol
21-22 Kasım'da yapılacak olan 2020 Adalet Bakanlığı Sınavları, 2020-KPSS Ortaöğretim ve 2020-İcra Sınavı nedeniyle bazı merkez ilçe nüfus müdürlükleri açık bulundurulacak.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, 21-22 Kasım'da yapılacak olan 2020 Adalet Bakanlığı Sınavları, 2020-KPSS Ortaöğretim ve 2020-İcra Sınavına katılacak adaylardan nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için 'Sınava Giriş Belgesi' ile bir adet fotoğrafı yanında getiren adaylara yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak 'Geçici Kimlik Belgesi' verilecektir." denildi.

Söz konusu işlemlerin yapılabilmesi için bazı nüfus müdürlüklerinin açık bulundurulacağının belirtildiği açıklamada, "21 Kasım Cumartesi günü 07.00-16.00, 22 Kasım Pazar günü 07.00-13.30 saatleri arasında Yenişehir İlçe Nüfus Müdürlüğü; 22 Kasım Pazar Günü 07.00-10.00 saatleri arasında Bağlar, Bismil, Ergani, Kayapınar ve Sur İlçe Nüfus Müdürlükleri açık tutulacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında, "TCKK ilişkin değerli bedel tahsilatının Vergi Dairesi Müdürlüklerince, anlaşmalı bankalar ve https://ivd.gib.gov.tr üzerinden yapılmaması halinde değerli kağıt bedeli tahsilatı yapılmadan sınava katılacak adayların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusunun alınması sağlanarak Geçici Kimlik Belgesi düzenlenecektir." ifadelerine yer verildi.

İlk mesai gününde değerli kağıt bedelinin yatırılmaması halinde kimlik kartı başvurusunun iptal edileceği belirtildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İzmir geçici barınma merkezindeki hafriyat çalışmaları tamamlandıÖnceki Haber

İzmir geçici barınma merkezindeki hafriy...

Şanlıurfada 2 kamyon çarpıştı: Bir yaralıSonraki Haber

Şanlıurfada 2 kamyon çarpıştı: Bir yaral...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar