ücretli reklam

Diyarbakırda bir ton esrar maddesi ile 247 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakırda bir ton esrar maddesi ile 247 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi
Abone ol
İl Jandarma Komutanlığınca PKK'ye yönelik Lice ilçesi Kayacık, Ortaç ve Yalaza mahalleleri kırsalında yapılan operasyonda 994 kilogram esrar maddesi ile 247 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, "Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla devam eden Yıldırım-7 Operasyonu kapsamında; Lice ilçesi Kayacık, Ortaç ve Yalaza mahallesi kırsalında, icrasına başlanılan Narko-Terörizmle mücadele operasyonu başarıyla tamamlanmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında, "Söz konusu operasyonda; 30 farklı noktada, 780 kilogramı toz, 214 kilogramı kubar olmak üzere toplam 994 kilogram esrar maddesi, 247 bin 400 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Kenevir bitkileri numune alınmasını müteakip yerinde imha edilmiş, ele geçirilen esrar maddesi ve delil niteliği taşıyan diğer malzemeler muhafaza altına alınmıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İrana uygulanan BM silah ambargosunun kaldırılmasına Zariften ilk yorumÖnceki Haber

İrana uygulanan BM silah ambargosunun ka...

Covid-19 salgınını önlemede çaresiz kalan Hindistan zor durumdaSonraki Haber

Covid-19 salgınını önlemede çaresiz kala...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar