Diyarbakır Valisi, sosyal donatılarla Diyarbakırı Dicle ile buluşturacaklarını söyledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakır Valisi, sosyal donatılarla Diyarbakırı Dicle ile buluşturacaklarını söyledi
Abone ol
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Hevsel Bahçeleri'nde ve Dicle Nehri kenarında incelemelerde bulundu.

Fiskaya, Hevsel Bahçeleri ve Dicle Nehri kenarını gezen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yetkililerden bölge hakkında bilgi aldı.

Karaloğlu, vatandaşların Dicle Nehri ile buluşmalarını sağlamak amacıyla Fiskaya'da Üniversite köprüsünden başlayıp Silvan köprüsüne kadar uzanan hat boyunca yaklaşık 135 hektarlık alan ve Dicle Nehri'nin karşı kıyısında Üniversite köprüsünden Kırklar Dağı'na doğru 45 hektarlık alanda park, rekreasyon alanı, yürüyüş yolları ve bisiklet parkurları ile o bölgede bulunan gölet etrafına mesire alanı yapılması talimatı verdi.

Karaloğlu, "Bir tarafta, 8 bin yıllık bereket bahçemiz, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan değerimiz Hevsel Bahçeleri, diğer tarafta kıvrıla kıvrıla uzandığı her yere bereket götüren muazzam Dicle Nehri. İnşallah yeni projemizle, Diyarbakır'ı Dicle ile buluşturacağız." açıklamasını yaptı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Trump'ın kullandığı başkanlık resmi Twitter hesabı 20 Ocak'ta Biden'a devredilecekÖnceki Haber

Trump'ın kullandığı başkanlık resmi Twit...

Rus askeri mühendisleri KarabağdaSonraki Haber

Rus askeri mühendisleri Karabağda

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar