Diyarbakır Et ve Süt Kurumu lojmanları tahliye ediliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakır Et ve Süt Kurumu lojmanları tahliye ediliyor
Abone ol
Et ve Süt Kurumu Diyarbakır Kombina Müdürlüğü personellerine tahsis edilen lojman, riskli yapı olması ihtimaliyle tamamen boşaltılması kararı alındı.
ücretli

Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Et ve Süt Kurumu Diyarbakır Kombina Müdürlüğüne bağlı personel lojmanları binasının 1973 yılında imar edilmiş olması dolayısıyla riskli yapı olması ihtimali göz önüne alınarak lojman sakinlerinden en kısa süre içerisinde tahliye etmeleri istendi.

Lojmanın tahliye kararının alınmasından sonra binaların boşaltılması yönünde personele yapılan duyurunun ardından onlarca aile kentin farklı adreslerinde ev arayışlarına başladı.

Aradan geçen bir aylık sürede lojmanların halen boşaltılmaması üzerine adreslere ikinci bir tebliğin yapıldığı yazıda, "tahliye etmediğiniz durumda lojmanı tahliye ettirmemiz için kolluk kuvvetlerince gereği yapılacaktır" ibarelerinin yer alması tepkilere neden oldu.

Lojman sakinleri, binanın riskli olması durumu göz önüne alınarak böyle bir kararın verilmesini normal karşıladıklarını, fakat kurumun kendi personeline "kolluk kuvvetlerince gereği yapılacaktır" şeklinde bir üslup kullanılmasını yakıştıramadıklarını belirttiler. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ağrıdan Suriyeye yardım tırı yola çıktıÖnceki Haber

Ağrıdan Suriyeye yardım tırı yola çıktı

Ağrıda toplu yaşam alanlarında dezenfekte edildiSonraki Haber

Ağrıda toplu yaşam alanlarında dezenfekt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar