Köpek sahiplendirme

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden üç dilde Coronavirus uyarısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden üç dilde Coronavirus uyarısı
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca hazırladığı Covid-19 ile ilgili tedbir ve bilgilendirmeleri zabıta araçlarıyla anons ederek vatandaşları uyarıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Covid-19 tedbirlerini vatandaşlara hatırlatmak amacıyla Türkçe, Kürtçe ve Zazaca dillerinde hazırlanan uyarıları anons ediyor.

Maske ve mesafe kurallarına uyulması başta olmak üzere hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili bilgilendirmeler yapıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Daire Başkanı Baran İpekyüz, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan kararlar ve İçişleri Bakanlığımızın ilgili genelgesi kapsamında vatandaşlara sağlıklı ortam sağlamak adına tedbir ve denetimlerimizi büyük titizlikle sürdürüyoruz. Coronavirus tedbirleri kapsamında kent merkezinde yoğunluğun fazla olduğu yerlerde maske, mesafe ve sigara denetimi yaparak, vatandaşlara kuralları hatırlatmak amacıyla ekiplerimiz zabıta araçlarıyla kent merkezinde sürekli Türkçe, Kürtçe, ve Zazaca anonslar yapıyor.” dedi.

İpekyüz, “Vatandaşlarımızın salığı bizim önceliğimiz. İşyerlerimizde, toplu kullanım alanlarımızda, caddelerde, meydanlarda belirlenen kurallara lütfen uyalım. Maske kullanılması, sosyal mesafeye dikkat edilmesi hem kendi hem de sevdiklerinin sağlığı için çok önemli. Bu bilinçle hareket edelim. Vatandaşlarımızdan bilinçli bir şekilde maske ve sosyal mesafe kuralına uymalarını bekliyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
3 ayrı iş yerinden çaldığı parayla yakalandıÖnceki Haber

3 ayrı iş yerinden çaldığı parayla yakal...

Dışişleri, Körfez ihtilafını çözme girişimlerini memnuniyetle karşıladıSonraki Haber

Dışişleri, Körfez ihtilafını çözme giriş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar