Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri kurban kesim yerlerini denetledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri kurban kesim yerlerini denetledi
Abone ol
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, insan, hayvan ve çevre sağlığı için kurban kesim noktalarında denetim gerçekleştirdi.

Halkın sağlığını korumak adına gerçekleştirilen denetimlerde, Covid-19 salgını ve alınması gereken tedbirler konusunda ilgililere uyarılar yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ doğrultusunda, kurban kesim noktalarında Covid-19 kurallarının denetimi gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri, kurban kesim tesisindeki hayvanların sevk ve sağlık kontrolü belgelerini de kontrol ettiler.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, “Halk ve çevre sağlığı hassasiyeti çerçevesinde koruyucu ve önleyici tedbirlerin eksiksiz uygulanması için kurban kesim yerleri denetlenmektedir. Kurban kesimi için uygun şartlar taşımayan kesim yerlerine izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için zabıta ekiplerimiz bayram boyunca görevlerinin başında olacaktır.” denildi. (İLKHA)

jab
Anahtar Kelimeler:
Türkiye'de Covid-19'dan 18 kişi daha hayatını kaybetti, 987 yeni tanı konduÖnceki Haber

Türkiye'de Covid-19'dan 18 kişi daha hay...

Gaziantepte siyasi partiler video konferans aracılığıyla bayramlaştıSonraki Haber

Gaziantepte siyasi partiler video konfer...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar