Köpek Sahiplendirme

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Arvas: Erol Mütercimler tüm İHL mezunlarından özür dilemeli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Arvas: Erol Mütercimler tüm İHL mezunlarından özür dilemeli
Abone ol
Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, canlı yayında İmam Hatip Lisesi mezunlarını cinsi sapıklık, ahlaksızlık ve sahtekarlık ile suçlayan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler’e tepki gösterdi.

Haber Global TV ekranlarında Saynur Tezel'in moderatörlüğünde gerçekleşen programda konuklardan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler İmam Hatip Lisesi mezunlarını açıktan hedef alarak, bu liselerden muzun olanları ahlaksızlık, cinsi sapıklık ve sahtekarlıkla suçladı.

Mütercimler’in İmam Hatip Lisesi mezunlarını hedef alan açıklamasına tepki gösteren Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, bireysel ve toplumsal olarak toplumda meydana gelen yozlaşmayı İmam Hatip Lisesi mezunlarına indirgeyerek tüm İmam Hatip Lisesi mezunlarını “Bu okullardan mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekâr, cinsi sapık, ahlaksız" sözleri ile nitelemek binlerce mezunu bulunan bir topluluğu haksız yere itham etmek demektir. Son derece çirkin ve haddi aşan bu açıklamasından dolayı Erol Mütercimler’i kınıyor ve tüm İmam Hatip Lisesi mezunlarından özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

“İmam Hatip neslinin Akiflerin edebini, Necip Fazılların, Sezai Karakoçların imanlı söylemini ve Mehmet Akif İnan’ın mücadelesini devam ettirecek bir nesil” olarak niteleyen Arvas, “Her toplulukta gayri ahlaki özellikler gösteren insanlar olabiliyor. Birisinin yaptığı yanlış nedeni ile bütün bir topluluğu suçlamak o topluluğa karşı bir linç girişimidir. Tüm İmam Hatip Lisesi mezunları “ahlaksızdır, sapıktır” tüm dindarlar din istismarcısıdır” gibi toptan insanları suçlamanın ne mantıki ne de vicdani yanı vardır. Mütercimlerin yaklaşımı suç işleyen herhangi birisi nedeni ile o kişinin mensup olduğu tüm bir şehir halkını o suç ile suçlamakla aynı şeydir.  Bunun ne hukukla ne vicdanla ne sosyoloji ile ne psikoloji ile açıklanabilir bir yanı yoktur. Akıldan izandan uzak bir açıklamadır.” ifadelerine yer verdi.

Arvas, toplumumuzda büyük bir kültürel yozlaşma ve ahlaki çöküntü olduğunu belirterek “İstatistiki olarak değerlendirildiğinde belki de ülkemizde en az suç işleyen kesim İmam Hatip Lisesi mezunlarıdır. Ancak medya ve belirli kesim az sayıda da olsa İmam Hatip Lisesi mezunu ya da dindar kesimden birisinin suç işlemesini özellikle gündemde tutarak hatta bu suçu tüm İmam Hatip mezunları da işliyor gibi gösterme gayretine girerek tüm İmam Hatip Lisesi mezunlarını suçlayabilmektedir. Yapılan ahlaksızlık veya işlenen suç kim yaparsa yapsın yanlıştır. Biri yaparsa doğru diğeri yaparsa yanlış olmaz. Böyle bir yaklaşım ve bakış açısı son derece sakıncalı ve yanlıştır. Ülke olarak bu bakış açısını değiştirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Genel Merkezi tarafından gerekli hukuki sürecin başlatacaklarını da belirten Arvas, Mütercimler hakkında tüm İmam Hatip Lisesi mezunlarını cinsi sapıklık, ahlaksızlık ve sahtekarlıkla itham etmesinden dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bitliste, imam hatiplilere hakaret eden Mütercimler hakkında suç duyurusu yapıldıÖnceki Haber

Bitliste, imam hatiplilere hakaret eden...

ÖNDERden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusuSonraki Haber

ÖNDERden Erol Mütercimler hakkında suç d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar