Köpek Sahiplendirme

Diyanet İşleri Başkanlığından Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyanet İşleri Başkanlığından Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu
Abone ol
​Diyanet İşleri Başkanlığı, bir televizyon programında imam hatiplilere iftira atan ve hakaret eden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler'in bir televizyon kanalında imam hatiplilere yönelik skandal sözleri üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyuru dilekçesinde, Erol Mütercimler'in imam hatip lisesi mezunları hakkındaki ötekileştiren ve asla kabul edilemeyecek çirkin ithamları ile toplumun, imam hatip lisesi mezunları, Başkanlık ve personeline karşı kin ve düşmanlık duymaya tahrik edildiği ifade edildi.

Dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

En üst kademelerde dahil olmak üzere devletin değişik kademelerinde ve Diyanet İşleri Başkanlığımızda imam hatip lisesi mezunu olarak görev yapan kamu çalışanlarına karşı hakaret, nefret ve düşmanlık dilini acımasızca ve insafsızca kullanan, toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı olarak toplumu kin ve düşmanlığa tahrik eden ve toplumda nefret duyguları oluşturan, toplumsal barışa ve dayanışmaya zarar veren davranışları teşvik eden, tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerini hiçe sayan, dini, siyasi ve felsefi düşünce ve benzeri nedenlerle ayrımcılık yapan ve bireyleri aşağılayan iftira ve ithamlarıyla toplumu ayrımcılığa tabi tutarak imam hatip lisesi mezunlarını açıkça boy hedefi haline getiren şüphelinin, yargı önünde hesap vermesi hukuk devletinin bir gereğidir. Belirtilen sebeplerle Türk Ceza Kanunu ve ilgili maddeleri uyarınca, şüpheli hakkında soruşturma açılarak kamu adına kovuşturma yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Dilekçede, Mütercimler hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılarak kamu davası açılması ve tecziyelerine karar verilmesi istendi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Mardin STK Platformu: Erol Mütercimler zihniyeti yok olmaya mahkumdurÖnceki Haber

Mardin STK Platformu: Erol Mütercimler z...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu DiyarbakırdaSonraki Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar