Köpek Sahiplendirme

Diyanet İşleri Başkanlığından çocuk istismarına ilişkin açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyanet İşleri Başkanlığından çocuk istismarına ilişkin açıklama
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanlığı, "Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir." açıklamasında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, başkanlık olarak önceki gün bir ilçede yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğun istismarı söz konusu olan vahim olayın yakından takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır." denildi.

"Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz" denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Irakta DAİŞ tehdidi nedeniyle bir belde boşaltıldıÖnceki Haber

Irakta DAİŞ tehdidi nedeniyle bir belde...

Drift yapan 4 sürücünün belgelerine el konulduSonraki Haber

Drift yapan 4 sürücünün belgelerine el k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar