ücretli reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alacak
Abone ol
​Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 bin 500 imam-hatip, bin 500 Kur'an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım alınacağını duyurdu.

Adaylar, 12-27 Ekim'de "sinav.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden doldurdukları başvuru formlarını onaylatmak için istenen diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edecek.

Personel alımıyla ilgili ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Başvuruda bulunacak adayların, 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, ön lisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.

İlahiyat Fakültesi mezunlarından 1300, İlahiyat Ön Lisans + ​İHL 100 ve İHL+Hafız olmak üzere toplam 1500 kişi alınacak. Kur'an kursu öğreticiliği için sadece kadın adaylar başvuru yapabilecek.

Geriye kalan 3 bin 500 imam-hatip olarak alınacak.

2018 KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ayrıca duyuru yapılacak. (İLKHA)   

Anahtar Kelimeler:
‘Bağımlılıklarla mücadele ve farkındalık eğitimi verildiÖnceki Haber

‘Bağımlılıklarla mücadele ve farkındalık...

Gaziantepte uyuşturucu operasyonu: 19 gözaltıSonraki Haber

Gaziantepte uyuşturucu operasyonu: 19 gö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar