Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Fransanın sözde “karikatür” küstahlığına tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Fransanın sözde “karikatür” küstahlığına tepki
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Ali Erbaş, Charlie Hebdo dergisinin Hazreti Muhammed’e hakaret ettiği sözde karikatürlerin, Fransa’da devlet kurumlarına ait binalara yansıtılmasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yapan Erbaş, sömürgeci Fransa’da kamu binalarına Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaret içeren sözde karikatürlerin asılmasının kabul edilemeyeceğini belirtti.

Erbaş, “Mevlid-i Nebi Haftasını idrak ettiğimiz bu günlerde, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizi (Sallallahu Aleyhi Vesellem) resmeden hakaret dolu karikatürlerin Fransa’daki kamu binalarına yansıtılması, İslam düşmanlığının resmi makamlarca desteklendiğini gözler önüne sermiştir.” dedi.

Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hakaretin kabul edilemez olduğunun altını çizen Erbaş, “Peygamberimize, Müslümanlara ve kutsallarımıza karşı gösterilen bu tutum hiçbir şekilde kabul edilemez. Öfke ve nefret dolu bir davranışla İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Emekli Memur-Sen Mardin İl Başkanı Çalhan, emeklilerin taleplerini gündeme getirdiÖnceki Haber

Emekli Memur-Sen Mardin İl Başkanı Çalha...

Türkiye Doğu Akdenizde Oruç Reis gemisi için yeni bir Navtex ilan ettiSonraki Haber

Türkiye Doğu Akdenizde Oruç Reis gemisi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar