Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya Camiinde incelemelerde bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya Camiinde incelemelerde bulundu
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 24 Temmuz'da kılınacak cuma namazı ile 86 yıl sonra yeniden ibadete açılacak olan Ayasofya Camii'nde incelemelerde bulundu.

Ayasofya Camii'ndeki incelemelerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erbaş, 24 Temmuz'da Ayasofya Camii'nde kılınacak cuma namazıyla ilgili olarak hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

Caminin içinde sosyal mesafeye uygun olarak düzenleme yapıldığına vurgu yapan Erbaş, yaklaşık bin kişinin sosyal mesafeye uygun olarak namaz kılabileceğini belirtti.

Erbaş, "Halısı seriliyor. İçeride tadilat ve diğer hazırlıklar devam ediyor. Arka bahçede, avluda temizlikler, bahçe düzenlemesi ve halı olmayan yerlerde namaz kılacak insanlarımızla ilgili düzenlemeler devam ediyor. İnşallah cuma gününe her şey hazır olur.” diye konuştu.

“Tek bir çivi çakmadan yapılan hazırlıklar devam ediyor”

Cuma günü açılışın yapılacağını hatırlatan Erbaş, "Caminin içinde sosyal mesafeye uyarak, birer metre arayla düzenleme oluyor. Yedi yüz, sekiz yüz, bin kişi arası ara bölmelerle olabilir. İç avluda da yine sosyal mesafeye uygun şekilde namaz kılınabilecek. Çok şükür hiçbir problem olmadan cuma günü camimizin açılışını yapacağız inşallah.” değerlendirmesinde bulundu.

Duvarlarda bulunan mozaik, sembol, fresklerle ilgili çalışmaların sürdüğünü anımsatan Erbaş, teknolojik imkanlardan faydalanıldığını, tek bir çivi çakmadan yapılan hazırlıkların devam ettiğini ifade etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Mardin ÖNDER İl Başkanı Yılmaz: “Ayasofya Camii açıldı, şimdi şükür zamanı”Önceki Haber

Mardin ÖNDER İl Başkanı Yılmaz: “Ayasofy...

İtalyada Covid-19 nedeni ile ölenlerin sayısı 35 bin 82 olduSonraki Haber

İtalyada Covid-19 nedeni ile ölenlerin s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar