Dışişlerinden siyonist işgal rejiminin yıkım faaliyetlerine tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişlerinden siyonist işgal rejiminin yıkım faaliyetlerine tepki
Abone ol
​Dışişleri Bakanlığı, siyonist rejimin işgal altında tuttuğu bölgelerde Filistinlilere ait binaları yıkmasına tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Ürdün Vadisi'nde Filistinlilere ait yerleşim, yaşam, eğitim ve sağlık tesislerini içeren 70’i aşkın yapının yıkıldığı belirtilti.

Ayrıca Doğu Kudüs’ün merkezinde Filistinlilere ait 200 işyerine yönelik tahliye ve yıkım kararı da alındığı belirtilen açıklamada, işgal rejiminin böylece saldırgan ve hukuk tanımaz politikasını bir kez daha gösterdiğine dikkat çekildi.

"Bu eylemin COVID-19 salgınının sürdüğü bir ortamda yapılması durumun vahametini daha da artırmaktadır." denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İsrail, Batı Şeria’da 2020 yılında bugüne kadar Filistinlilere ait toplam 689 yapıyı yıkmış, 869 Filistinlinin evsiz kalmasına sebebiyet vermiştir.

Türkiye, Filistin topraklarındaki İsrail işgalini daha da derinleştirmeye ve iki devletli çözüm vizyonunu tahrip etmeye yönelik bu tür hukuk ve insanlık dışı uygulamaları reddetmeye ve Filistin halkının yanında yer almaya, Filistin’in haklı davasını savunmaya devam edecektir." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İzmir Barosunun depremde ölenleri mum yakarak anması tepki çektiÖnceki Haber

İzmir Barosunun depremde ölenleri mum ya...

ABDde oy sayım işlemleri devam ediyorSonraki Haber

ABDde oy sayım işlemleri devam ediyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar