Köpek sahiplendirme

Dışişleri Bakanlığından Yunanistana diyalog çağrısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığından Yunanistana diyalog çağrısı
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan Türkiye ile ikili meselelerini başkalarından medet umarak değil ancak Türkiye ile masaya oturarak, iş birliği ve diyalog ile çözebilir." dedi.

Aksoy, Türkiye'nin AB Zirvesi öncesinde Ege ve Akdeniz'deki askeri faaliyetlerini artırdığına dair iddialara cevap verdi. Aksoy, şunları kaydetti:

"Bu konuda çıkan haberler gerçek dışıdır. Aksine Yunanistan 20 Ekim 2020 tarihinden itibaren yayınladığı '11 NAVTEX' ve '12 NOTAM' ile Ege ve Doğu Akdeniz’de 24 askeri faaliyet yapacağını duyurarak bölgede kışkırtıcı ve gerginliği artırıcı askeri faaliyetlerine devam etmektedir.

Yunanistan askeri konularda da diyalog kanallarını kapalı tutmakta, NATO Genel Sekreteri’nin ayrıştırma inisiyatifinin ilerletilmesini önlemektedir. Nitekim Yunanistan 9 Ekim 2020 tarihinden bu yana NATO Askeri Makamlarınca tertiplenmesi planlanan toplantılara da katılmamaktadır.

Yunanistan Türkiye ile ikili meselelerini başkalarından medet umarak değil ancak Türkiye ile masaya oturarak, işbirliği ve diyalog ile çözebilir." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İki günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiÖnceki Haber

İki günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona...

Meteorolojiden 2 il için kuvvetli yağış uyarısıSonraki Haber

Meteorolojiden 2 il için kuvvetli yağış...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar