Köpek Sahiplendirme

Dışişleri Bakanlığından Volkan Bozkır açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığından Volkan Bozkır açıklaması
Abone ol
​Dışişleri Bakanlığı tarafından, Volkan Bozkır'ın Birleşmiş Milletler (BM) 75'inci Genel Kurul Başkanlığı görevini bugün devralacağı belirtildi.

Bozkır'ın BM 75'inci Genel Kurul Başkanlığı görevini bugün New York'ta tertiplenecek resmi törenle devralacağı bildirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Bozkır, bu çerçevede, BM Genel Kurul Başkanı sıfatıyla 75'inci Genel Kurul Oturumu’nun resmi açılışını da gerçekleştirecektir. Törene 74'üncü Genel Kurul Başkanı Sayın Tijjani Muhammad-Bande ve BM Genel Sekreteri Sayın António Guterres de iştirak edecektir. Ayrıca, Genel Kurul Başkanlık makamına Türk Bayrağı'nın çekilmesi töreni yapılacaktır. Bayrağımız bir yıl süreyle BM bayrağı ile birlikte Genel Kurul Başkanlık makamında yer alacaktır. Sayın Bozkır, BM sistemindeki bu önemli görevi örgütün 75'inci yıldönümüne denk gelen tarihi bir dönemde yürütecektir. Sayın Bozkır’ın, bu saygın sorumluluğu başarıyla yerine getireceğine ve uluslararası diplomasinin içerisinde bulunduğu zorlu süreçte BM Genel Kurulu’na ihtiyacı olan siyasi liderliği layıkıyla sağlayacağına inancımız tamdır"  (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Vanlı iş adamları derneklerinden, İran ile olan sınır kapısı açılsın talebiÖnceki Haber

Vanlı iş adamları derneklerinden, İran i...

Akdenizde NAVTEX süresi uzatıldıSonraki Haber

Akdenizde NAVTEX süresi uzatıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar