ücretli reklam

Dışişleri Bakanlığından Ermenistanın roketli saldırısına tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığından Ermenistanın roketli saldırısına tepki
Abone ol
​Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ndeki Ordubad iline roketli saldırı düzenlemesini kınadı.

Ermenistan ordusunun işgal ettiği topraklarda yaşadığı yenilgi nedeniyle her geçen gün sivillere yönelik saldırılarını artırarak devam ettiriyor.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Ermenistan'ın işgal altındaki Gubadlı rayonundan Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin Ordubad rayonuna düzenlediği roket saldırısına tepki göserildi.

Açıklamada, "Ermenistan’ın işgal ettiği topraklarda aldığı yenilgiler sebebiyle her geçen gün daha da saldırganlaştığı görülmektedir. Ortak sınırımız bulunan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne yönelik saldırısı, çatışmayı Ermenistan’ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarının dışına yayma gayretinin yeni ve tehlikeli bir örneğidir. Ermenistan’ın bu tehlikeli provokasyonlardan vazgeçmesi lazımdır.

İnsani ateşkesi ihlal eden Ermenistan sivillere saldırarak savaş suçu işlemekte, şimdi de çatışmayı başka boyutlara taşıma gayretine girişmektedir. Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmelidir."

Açıklamanın devamında, Azerbaycan ile dayanışmanın her zaman tam olacakğı kaydedildi. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Azerbaycan Ordusu 3 köyü daha işgalden kurtardıÖnceki Haber

Azerbaycan Ordusu 3 köyü daha işgalden k...

Gaziantepte Temassız Oyun Şenliği düzenlendiSonraki Haber

Gaziantepte Temassız Oyun Şenliği düzenl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar