Köpek Sahiplendirme

Dışişleri Bakanlığından Charlie Hebdo tepkisi: Saygısızlık kabul edilemez

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığından Charlie Hebdo tepkisi: Saygısızlık kabul edilemez
Abone ol
​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Charlie Hebdo'nun, Hazreti Muhammed'e ve Müslümanlara yönelik hakaretinin saygısızlığı basın, sanat veya ifade özgürlüğü olarak gerekçelendirilemeyeceğini vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Charlie Hebdo Dergisinin Hazreti Muhammed'e yönelik saygısızlık içeren karikatürleri yeniden yayımlama kararı hakkında açıklamalarda bulundu. 

Aksoy, "Charlie Hebdo dergisinin dinimize ve Peygamberimize yönelik saygısızlık içeren karikatürleri yeniden yayımlama kararını şiddetle kınıyoruz. Müslümanlara yönelik bu hakareti ve saygısızlığı basın, sanat veya ifade özgürlüğü ile gerekçelendirmek mümkün değildir. Başta Cumhurbaşkanı Macron olmak üzere Fransız makamlarının bu konuyu ifade özgürlüğü kapsamında izah etme çabaları da kabul edilemez." dedi. 

Aksoy, "Her fırsatta kendilerinin demokrat ve özgürlükçü olmalarıyla övünenlerin İslam ve yabancı düşmanlığını körükleyen bu tür ırkçı ve ayrımcı eylemleri kullanarak, Fransa ve Avrupa’daki yeni kuşak faşistlerin ve ırkçıların değirmenine su taşıdıklarını iyi bilmeleri gerekir. Kendi ülkesinde barış içinde yaşayan milyonlarca Müslümanı her gün farklı şekilde ötekileştirmeye kalkan bu hastalıklı zihniyet toplumsal uyum, birliktelik ve eşitliğe darbe vurmaktadır. Buna bilinçsiz şekilde sahip çıkanlar ise kendi toplumsal barışlarına zarar verdiklerinin farkında olmalıdır." dedi.

Aksoy, Avrupa’daki siyasileri son günlerde giderek artan ve Müslümanların kutsal değerlerini hedef alan bu tür saldırılara karşı net tavır almaya davet ettiklerini belirtti. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Batmanda 3 ev karantinaya alındıÖnceki Haber

Batmanda 3 ev karantinaya alındı

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Özeren: Teşvik yasası gözden geçirilmeliSonraki Haber

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Özeren: Teşvi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar